Krmivo pro ptáky

Po dlouhá desetiletí se krmení ptáků ocitalo pod palbou kritiky ochránců přírody - a to neprávem. Abychom pomohli vymýtit toto tvrzení, rozhodli jsme se vám nyní jako dárek ke každé objednávce libovolného ptačího krmení nad 1000Kč dát k objednávce i knihu Krmíme ptáky - ale správně, zdarma.
Běžná maloobchodní cena knihy je 299 Kč. Proto věřím, že vás takový dárek potěší a přinese vám spoustu nových zajímavých informací o ptácích kolem nás.
Akce je limitovaná na prvních 500 objednávek s ptačím krmením v požadované hodnotě. K takové dárkové objednávce můžete samozřejmě přidat i cokoliv dalšího z naší nabídky, ale do požadované hodnoty se počítá jen ptačí krmení.


Dramaticky ubývá hmyzu i řady druhů ptáků. Souvislost se přímo nabízí, protože hmyz představuje pro značnou část ptáků hlavní zdroj potravy. Další část ptáků se živí bobulemi jedlých keřů, ovocem a semínky ”plevelů“. Pokud i toho není dost, ptáci v lepším případě odletí tam, kde nějakou potravu ještě najdou. V horším nevyvedou v tom roce mladé (nemají je čím krmit), v nejhorším zemřou hlady.

Ze svého pozorování a některých studií se domnívám, že mírné přikrmování ptáků v době hnízdění zvyšuje početnost snášek a úspěšnost vyvedení mláďat. Ptáci pro mláďata stále preferují „živou“ potravu, ale protože je čím dál tím víc náročnější jí nalovit nebo najít, rodiče se sami rádi „odbydou“ na krmítku, aby měli více času na další shánění potravy pro lačná mláďata.

Zde najdete výběr vhodného ptačího krmení, které můžete využít i pro dokrmování mimo zimní sezonu. Jedná se o krmení se sušeným hmyzem, případně sušenými bobulemi. Nezapomínejte prosím na pravidelné čistění krmítka, zabráníte přenosu chorob mezi ptáky na krmítku. Díky. Petr Dobrý

|