Psi

Již dlouho mě trápilo, že byť u nás doma sami omezujeme konzumaci masa a dalších živočišných výrobků, naše dva hafany z útulku a kočku nalezence krmíme granulemi s masem. Právě domácí mazlíčci spotřebují dle statistik až 20 % masa a dalších živočišných produktů, což provází všechny ekologické dopady, které živočišná výroba ve velkochovech na naši planetu má.

Člověk si o své stravě může rozhodnout sám, pes ani kočka ne. Rozhodovat za ně je o to těžší, když jim chcete dopřát kvalitní stravu a současně řešíte i environmentální dopady. Proto jsme v Zelené domácnosti delší dobu řešili, co by se s tím dalo udělat. Čistě veganské granule jsou do dnešní doby značně rozporuplné, ani odborníci se zatím neshodnou, zda jsou pro psy a kočky vyhovující či ne.

Proto jsme se rozhodli nabídnout masové bio krmivo, které nepochází z velkochovů, proti kterým celoživotně vystupujeme kvůli utrpení zvířat v nich. Jsou to značky, které vyrábí krmivo z masa z volného chovu. Najdete u nás ale i bezmasé doplňky stravy (pochoutky, odměny), které mohou alespoň snížit spotřebu masa našich čtyřnohých přátel.

Navíc jsme do nabídky nově přidali krmení Yora s hmyzem, které má mnohem menší uhlíkovou stopu než krmení s masem nebo sójou. Prostě tak, jak je v Zelené domácnosti zvykem, vám chceme nabídnout ekologičtější alternativy. Finální rozhodnutí je na každém majiteli psa nebo kočky. Věříme, že i krmení pro psy a kočky přestane být oblastí, kde i eko smýšlející lidé říkají, že „s tím se nedá nic dělat“." Petr Dobrý
Zobrazit více
Mřížka / Řádky
|
Sběrač psích exkrementů
AkceSleva 17%