Kompostovatelné sáčky na psí exkrementy velká role 160 ks

Biologicky rozložitelné

Sáčky biologicky rozložitelné i v běžných podmínkách.

275 Kč včetně DPH

Kód: 2080

Hmotnost: 0,35 kg

Dostupnost: Skladem

 • S praktickými uchy
 • Jedna větší role v balení obsahuje 160 sáčků
 • 100% biologicky rozložitelné - kompostovatelné
 • Certifikované „OK compost HOME“  TÜV Austria pro rozklad při teplotách 20 až 30°C
 • Materiál neobsahuje změkčovadla, polyethylen ani GMO suroviny
 • Krabička vyrobená z FSC certifikovaného materiálu
 • Samolepky a ruličky vyrobeny z lepenky místo plastu
 • Odolné proti roztržení, vlhkosti a neprůhledné
 • Sáčky se dobře oddělují, snadno se otvírají
 • Extra silný materiál (18 mikrometrů)
 • Rozměr sáčku 23 x 38 cm
Jedno balení obsahuje 1 větší roli, na které je celkem 160 sáčků.

Certifikát „OK compost HOME“ zaručuje, že bude za max. 12 měsíců rozloženo min. 90 % hmoty v podmínkách domácího kompostování. Za optimálních podmínek dochází k téměř kompletnímu rozpadu materiálu už během 3 měsíců.

Kompostovatelné sáčky The Sustainable People (TSP) - otázky a odpovědi
Jaký je rozdíl mezi oxo-rozložitelným a kompostovatelným sáčkem?
Oxo-rozložitelný sáček je vyrobený z polyethylenu, do kterého jsou přidána aditiva, díky kterým se sáček po čase na vzduchu rozloží na okem neviditelné částice. Plast se drolí na menší a menší částečky, nakonec se rozloží na mikroplasty (nebo nanoplasty), které ale v prostředí dál zůstávají, protože se nerozkládají dostatečně rychle. Tento sáček není vhodný na kompost, nesplňuje normy platné v EU pro obaly využitelné ke kompostování. Oproti tomu jsou kompostovatelné sáčky The Sustainable People vyrobeny z takzvaného bioplastu, který je zároveň biologicky rozložitelný.

Z čeho je kompostovatelný bioplast TSP vyrobený?
Sáčky od firmy The Sustainable People jsou vyrobeny ze 30 % z obnovitelných surovin, v současnosti je to kukuřice. Jde ale o odpadní kukuřici, která není vhodná pro přímou lidskou ani zvířecí spotřebu. Část materiálu na bázi ropy má takovou chemickou strukturu, kterou je možné rozložit pomocí enzymů a díky mikroorganismům potom přeměnit na vodu, CO2 a biomasu.
Sáčky ze 100% kukuřičného škrobu se dostupnými technologiemi vyrábějí jen stěží.

Jak dlouho trvá, než se kompostovatelný sáček TSP na psí exkrementy rozloží?
Certifikační úřad TÜV Austria uděluje certifikát „OK kompost HOME“. Biologická degradace výrobků The Sustainable People je navíc testována také pro podmínky domácího kompostu při 20 - 30 ° C. Alespoň 90 % materiálu se musí rozložit do 12 měsíců.
V přírodě jsou podmínky pro rozklad různorodé. I když budou ležet dva sáčky jen třeba pár metrů od sebe, místa se mohou lišit v množství slunečního svitu, vlhkosti, teplotě a především v množství a rozmanitosti mikroorganismů. Za dobrých podmínek se může sáček rozložit během 12 týdnů, když ale leží někde ve stínu, kde je navíc jen málo mikroorganismů, může trvat i roky, než dojde k jeho rozkladu.

Zůstávají po těchto produktech mikroplasty?
Ne. Kompostovatelné bioplasty se na kompostu rozloží na vodu, CO2 a biomasu.

Co mám udělat s naplněným sáčkem?
Psí exkrementy by neměly být kompostovány v domácích podmínkách, protože mohou obsahovat patogeny, které se zničí až při vyšších teplotách. Po naplnění patří sáčky i s exkrementy do směsného odpadu, a to nezávisle na tom, z jakého materiálu jsou vyrobeny (rozložitelné či nerozložitelné).

Proč je dobré používat kompostovatelné sáčky na psí exkrementy, i když nejsou určeny na kompost?
Pytlíčky z polyethylenu budou ležet v přírodě ještě desítky či stovky let a mohou napáchat hodně škody. Kompostovatelné sáčky se rozloží daleko dříve a nezanechávají za sebou mikroplasty. Je ale důležité, aby byly z materiálu, který se rozkládá i při běžných teplotách.

Jak správně skladovat kompostovatelné sáčky?

Ideálně v suchu, při pokojové teplotě (nebo nižší) a mimo přímé sluneční záření. Sáčky TSP se doporučuje spotřebovat do jednoho roku od nákupu.

Specifikace:

 • Balení obsahuje: 1 roli, celkem 160 sáčků
 • Rozměr sáčku s uchy: 23 x 38 cm

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky

Sběrač psích exkrementů
AkceSleva 17%