Recenze: Mrtvé dřevo plné života

0 1 328

Jak v zahradě vytvořit přírodní prostředí

Odumřelé stromy a keře často z dálky působí smutným a mnohdy až zpustlým dojmem. Málokdo však ví, kolik života se v nich ukrývá. Kniha Mrtvé dřevo plné života – Jak v zahradě vytvořit přírodní prostředí nabízí revoluční pohled na tuto problematiku. Publikaci vydalo nakladatelství Grada Publishing roku 2018.

Autor Werner David důmyslně rozdělil své dílo na čtyři části: „Mrtvé dřevo žije!“, „Co vlastně je, mrtvé dřevo?“, „Život v mrtvém dřevě“ a „Mrtvé dřevo na vlastní zahradě“. Postupně se v nich seznámíme s ekologickým významem mrtvého dřeva a s jeho nenahraditelností pro některé živočichy. Dále se dozvíme mnoho zajímavých informací o jeho nejrůznějších obyvatelích od nejmenších druhů hub až po mnohé savce. Nakonec nás spisovatel naučí, jak vytvořit přírodní prostředí pomocí tohoto zázračného materiálu přímo na naší zahradě.

Velmi se mi líbilo, jak autor trpělivě a s velkým zájmem vysvětloval svým čtenářům toto téma.

Velice mě také zaujalo velké množství zajímavých a překvapivých informací, které dílo obsahuje. Osobně jsem byla naprosto unešena jednotlivými popisy životů různých živočišných druhů i významem mrtvého dřeva pro přírodu.

Naprosto mě ohromilo mnoho praktických i užitečných rad a nápadů, díky nimž můžeme vytvořit ve své zahradě přirozené přírodní prostředí plné života.

Ocenila jsem také různorodost a přizpůsobivost všech návodů, které jsou vhodné pro velké i malé zahrady. Z vlastní zkušenosti jsem si nejvíce oblíbila dřevěné pyramidy, broučí záhon a umělá hnízda pro včely samotářky. Myslím si, že jsou užitečným a krásným doplňkem vhodným pro všechny druhy zahrad.

Publikace obsahuje mnoho krásných obrázků, které jsou perfektním doplňkem celého titulu.

Knihu bych doporučila všem milovníkům přírody.

Děkuji Zelené domácnosti za zaslání recenzního výtisku.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Autor: Zdeňka Kudová

Se svolením autorky zveřejňujeme recenzi, Zdeňce děkujeme.

Mohlo by vás také zajímat
Zanechte komentář