Drobné dárky pro radost a pro přírodu nejen na Vánoce

759

Ne vždy chceme nebo potřebujeme věnovat dárek, který bude stát horentní sumy. Jsou prostě situace, kdy chceme udělat radost jen drobností, třeba jako poděkování nebo když jdeme k někomu na návštěvu, chceme ho překvapit milou drobností a nechceme kupovat klasickou lahev vína nebo sladkosti.

V dnešním článku budu sdílet tipy na drobné dárky ze Zelené domácnosti, které nejen že potěší, ale některé udělají navíc spoustu radosti svému okolí. Ano, asi už tušíte, že jde také o dárky pro přírodu, tedy její obyvatele. A to za pár kaček.

Drobné dárky pro ptáky

Nejlevnější ptačí krmítka v nabídce jsou z recyklovaného plastu, jedno je krmítko Sam na lojové koule a druhé Anna na lojové koláče. Z krmítka a koulí (nebo lojového koláče) vytvoříte jednoduše tématický dárkový balíček. Pokud koupíte set krmítko Sam a malé balení lojových koulí bez sítěk, vejdete se s přehledem do dvou stovek.

Dárky pro ptáky

V závěsu za ptačími krmítky Sam a Anna jsou další jednoduchá ptačí krmítka, klícka na tři lojové koule nebo celoplastové rozložitelné krmítko na semínka Schwegler. Pro někoho, kdo krmí ptáky z bytu, může být prima dárek miska s přísavkami na okno.

Dárky pro ptáky

Pro ježky a veverky

Ani ježci nebo veverky nemusejí přijít zkrátka, drobné dárky můžete věnovat přímo jim, pod stromečkem se pak objeví třeba balíček se štítkem „Bodlinka“, nebo je můžete věnovat někomu, kdo s nimi sdílí zahrádku. Levnějším dárkem pro ježky je třeba pytlík krmení značky Erdtmann, keramická miska nebo plotový průchod pro ježky. Ježci už v této době s největší pravděpodobností spí, ale na jaře budou za misku s krmením velmi vděční. Může jim to zachránit život.

Dárky pro ježky

Veverky můžete na Štědrý den na krmítku překvapit směsí semínek, ořechů a sušené zeleniny namíchanou přímo pro ně.

Dárky pro malé zahradníky

Možná máte ve svém okolí dítě, které v letošním roce propadlo nové vášni – hrabání se v hlíně. Jinak se tomu říká také zahradničení a v Zelené domácnosti máme celkem nově šikovné vybavení pro všechny malé „zahradní architekty“. Set zahradního nářadí, pracovní dětské rukavice, zástěra nebo pracovní sešit s aktivitami a hrami zabaví děti na dlouhé hodiny.

Dárky pro děti

Luční semínkové směsi od firmy Planta Naturalis mají pěkné dárkové balení s fotkou a jsou skvělou drobnou pozorností pro všechny nadšené zahradníky a zahradnice, malé i velké. Najdete je v sekci Luční směsi – jsou to ty produkty z nabídky semínek, které mají barevné papírové balení v profilovce. Jeden sáček semínek vystačí na 5 m2 pozemku. Může to být menší předzahrádka, když pořídíte více kusů, osejete už pěknou loučku.

Semínka louka

Skládací nákupní tašky s potiskem přírody

Nákupních tašek není nikdy dost, tyhle jsou navíc s pěkným potiskem, takže dodají trochu veselí i do pošmourných zimních dnů. Tašku na nákup potřebuje někdy každý, pak už stačí vybrat, který z potisku by se líbil nejvíce. A zase bude na světě o pár igelitek méně.

Skládací tašky

Na procházce v přírodě

Pokud se chystáte na zimní procházku přírodou, můžete myslet i na naše zvířecí přátele, kteří na zimu neusínají, a vzít jim s sebou z domova něco k zakousnutí. Může to být třeba jen jablko napíchnuté na větev stromu, to je oblíbená kosí pochoutka, kokos s náplní, který můžete zavěsit třeba i v parku, lojová náplň v zimě zahřeje, nebo krmení pro kachny a labutě, které je na rozdíl od rohlíků výživné a zdravé. Více o přikrmování zvířat, které v zimě běžně potkáváme při toulkách přírodou si můžete přečíst zde.

Všechny výše uvedené tipy jsem vybírala s ohledem na maximální cenu 199 Kč, některé jsou levnější, ale nikdy nepřekročí tuto pomyslnou hranici. Jestli je to málo nebo moc, to už nechám na vás, rozhodně jde ale o dárky užitečné, které můžou obdarovaného inspirovat k dalšímu objevování přírody.

 

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře jsou zamknuty.