Kočky

Již dlouho mě trápilo, že byť u nás doma sami omezujeme konzumaci masa a dalších živočišných výrobků, naše dva velké hafany z útulku a kočku nalezence krmíme granulemi s masem. 20% masa a dalších živočišných produktů zkonzumují právě domácí mazlíčci a to provází všechny ekologické dopady, které živočišná výroba ve velkochovech na naši planetu má.

Člověk si o své stravě může rozhodnout sám, pes ani kočka ne. Rozhodování za ně je o to těžší, když jim chcete dopřát kvalitní stravu a současně řešíte i environmentální dopady pro planetu. Proto jsme v Zelené domácnosti delší dobu řešili, co s tím. Čistě veganské granule jsou do dnešní doby značně rozporuplné, ani odborníci se se zatím neshodnou, zda jsou pro psy a kočky vyhovující, či ne.

Proto jsme se rozhodli nabídnout masové bio výrobky značky Yarrah, které nepochází z velkochovů, proti kterým celoživotně vystupujeme, kvůli utrpení zvířat v nich. Nabízíme ale i bezmasé doplňky stravy (pochoutky, odměny) které mohou alespoň snížit spotřebu masa našich čtyřnohých přátel.

V dohledné době navíc chystáme úplnou novinku v krmení domácí mazlíčků, ale zatím nemůžeme ani naznačovat J. Prostě tak, jak je v Zelené domácnosti zvykem, chceme vám nabídnout ekologičtější alternativy. Finální rozhodnutí je na každém majiteli psa nebo kočky. Věříme, že i krmení pro psy a kočky přestane být oblastí, kde i eko smýšlející lidé říkají „s tím se nedá nic dělat“.
Mřížka / Řádky
|