Pro celoroční dokrmování ptáků

V přírodě dramaticky ubývá hmyzu a mizí i řada druhů ptáků. Souvislost se přímo nabízí, protože hmyz představuje pro značnou část ptáků hlavní zdroj potravy. Další část ptáků se živí bobulemi jedlých keřů, ovocem a semínky „plevelů“. Pokud i toho není dost, ptáci v lepším případě odletí tam, kde nějakou potravu ještě najdou. V horším nevyvedou v tom roce mladé, protože je nemají čím krmit, v nejhorším zemřou hlady.
Ze svého pozorování a některých studií se domnívám, že mírné přikrmování ptáků v době hnízdění zvyšuje početnost snášek a úspěšnost vyvedení mláďat. Ptáci pro mláďata stále preferují „živou“ potravu, ale protože je čím dál tím víc náročnější ji nalovit nebo najít, rodiče se sami rádi „odbydou“ na krmítku, aby měli více času na další shánění potravy pro lačná mláďata.
Zde najdete výběr vhodného ptačího krmení, které můžete využít i pro dokrmování mimo zimní sezonu. Pro celoroční přikrmování je vhodné krmení se sušeným hmyzem, případně se sušenými bobulemi. Nezapomínejte, prosím, na pravidelné čistění krmítka, zabráníte tak přenosu chorob mezi ptáky na krmítku. Díky." Petr Dobrý
Zobrazit více
Mřížka / Řádky
|