Budka 1KS pro plchy

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU

Letní domov, prostor pro rozmnožování a někdy i zimoviště pro všechny druhy plchů.

999 Kč včetně DPH

Kód: 460/4

Hmotnost: 6,20 kg

Dostupnost: Skladem

  • Budka má odnímatelný přední panel, a jde proto snadno čistit.
  • Čištění provádějte od ledna do března, ale pozor na vyrušení hibernujících živočichů.
Plch velký, zahradní i lesní se ukrývají v hnízdech umístěných v zemi, na stromech i ve stromech. Plch je všežravý, živí se semeny a plody lesních dřevin, na jaře také zelenými výhonky, listy a trávou. Jeho jídelníček je však z 80 % tvořen potravou živočišnou (hmyz, larvy a další bezobratlí). Žije velmi skrytým životem. Občas si lidé pletou plcha s veverkou. V ČR patří mezi chráněné druhy.
Plch hledá úkryty na relativně klidných místech v blízkosti listnatých lesů nebo ve větších přírodních zahradách s ovocnými stromy. Tuto budku využívá jako letní domov, ale někdy i jako zimoviště, v závislosti na klimatických podmínkách v lokalitě.

Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Doporučené umístění:
Budka by měla být zavěšena cca 1,5-3 m vysoko na kmeni o průměru 20-30 cm. Ideálně na stinném místě listnatého lesa (i na kraji) nebo v lese smíšeném. Může být použita i v koutech větších ovocných zahrad, kde je budka chráněna před silným větrem.

Tuto budku běžně využívají:
Všechny druhy plchů, někdy i ptáci k hnízdění.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Součástí dodávky je budka, ocelové zavěšení a speciální hliníkový hřebík.
  • Průměr vchodu: 4 cm
  • Vnější rozměry: 17,5 x 22,5 x 29,5 cm
  • Vnitřní rozměry: 12,5 x 12,5 cm
  • Váha: 6,2 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky