Budka pro menší druhy netopýrů 2FE - 2 kusy

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Na zeď do interiéru i exteriéru.

1 149 Kč včetně DPH

Kód: 737/7

Hmotnost: 2,50 kg

Dostupnost: Skladem

  • Na venkovní zeď i do vnitřních prostor
  • Pro různé druhy netopýrů
  • Z materiálu s dlouhou životností
Tento typ budky můžeme přidělat na venkovní zeď, aby sloužil netopýrům jako letní úkryt, nebo jej můžeme instalovat uvnitř budovy jako netopýří zimní úkryt. Jako zimoviště jsou ideální prostory chráněné před mrazem - sklepy, bunkry, jeskyně, případně mosty. Slouží pro všechny druhy netopýrů, které hibernují v podzemí.
V létě tuto budku používají jako denní úkryt např. netopýr hvízdavý, vousatý nebo černý. Můžeme zde najít také malé skupinky netopýra vodního, řasnatého nebo ušatého, ale jako přechodný úkryt poslouží i pro netopýra velkého. V zimě mohou budku využít všechny druhy netopýrů, které hibernují v podzemí.
Vnitřek budky je rozdělen do několika dutin různých velikostí, což vytváří nabídku úkrytů pro velmi široké spektrum druhů, umožňuje to netopýrům pohodlné zavěšení a potřebný vzájemný kontakt.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Při instalaci venku doporučujeme natřít budku vhodnou paropropustnou barvou.

Instalace:
Instalace je velmi snadná, pouze dvěma vruty přiděláme skořepinu na zeď, do dřeva nebo kamene.
Doporučené umístění: Pro vytvoření letního úkrytu je ideální umístění na jižní nebo východní zeď domu. K vytvoření zimního úkrytu uvnitř budov umístěte tam, kde teplota neklesá pod bod mrazu a kde nesněží a neprší – například do vlhkých sklepů, bunkrů, mostů nebo jeskyní. Můžete ji také nainstalovat do podkroví nebo do dalších prostor v budově, kde se netopí.
Čištění a kontrola: Čištění není nutné – trus vypadává průběžně ven z budky. Pro kontrolu osídlení vám postačí jen baterka.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.


Specifikace:

  • Venkovní rozměry: výška 30 cm x šířka 25 cm x hloubka od 3 do 5 cm
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Váha: 2,5 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky