Budka pro netopýry 1 FQ - letní, na zdi domů

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Velká budka pro netopýry na zeď.

3 299 Kč včetně DPH

Kód: 760/5

Hmotnost: 15,80 kg

Dostupnost: Skladem

Doprava zdarma
  • Pro letní úkryt, nebo jako prostor pro letní rozmnožování a odchov mláďat
  • Uvnitř jsou dva hlavní prostory, které můžete vidět při odšroubování čelního panelu
  • Vletový otvor slouží k pohodlnému vletu a výletu a k vypadávání trusu
  • Úkryt nepotřebuje žádnou další péči ani čištění
Netopýři vyhledávají takové úkryty, které co nejvíce splňují jejich potřeby. To bylo pečlivě zvažováno i při navrhování této budky. Přední panel je například zdrsněn, aby se na něj mohli netopýři pohodlně zavěsit nebo z něj vzlétnout. Vchod je tvarován tak, aby i nezkušení mladí netopýři neměli žádné problémy.
Vnitřní prostory i čelní panel mají různě silnou izolaci, aby se netopýři mohli posunovat v případě kolísání teplot tam, kde je jim nejpříjemněji. Vnitřní prostor je dále členěn tak, aby zde byl dostatek prostoru pro snadné zavěšení a pro úkryt.
Použitý materiál má speciální venkovní úpravu, propouští vlhkost z úkrytu, ale ne dovnitř. Vydrží desítky let. Čelní panel je natřen ve výrobě, ale barvu můžete přizpůsobit barvě vaší fasády nátěrem paropropustnou barvou na zeď. Zadní strana je bez nátěru, aby byl lepší kontakt mezi zdí a úkrytem. Všechny kovové části, se kterým netopýři přicházejí do kontaktu, jsou z nerezavějícího materiálu.
Tuto budku je možné úspěšně použít i na půdách nebo uvnitř starých domů (i hradů), kam mají netopýři nerušený přístup po celý rok.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř úkrytu.
Instalace je velmi jednoduchá a budka se snadno přidělá k jakékoliv zdi. Pokud ji chcete připevnit na dřevo, doporučuje se zadní škvíry zaplnit silikonem, aby nemohlo docházet k zatékání za zadní stěnu a hnilobě dřeva na fasádě.

Doporučené umístění:
Instalujte v minimální výšce 3 metry tam, kde mají netopýři snadnou příletovou a odletovou cestu. Ideálně teplá JV-JZ strana.

Tuto budku běžně využívají
: Všechny druhy netopýrů, kteří využívají úkryty v domech a jejich okolí.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.

 

Specifikace:

  • Rozměry: 60 x 35 x 9 cm
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Váha: 15,8 kg
     

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky