Budka pro velké kolonie netopýrů 1FS

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Budka pro velké kolonie a samice s mláďaty.

2 469  včetně DPH

Kód: 133/7

Datum dodání: Na dotaz

  • Větší kolonie netopýrů a také kolonie matek s mláďaty velmi často hnízdí ve velkých dutinách starých stromů. Těch ale v přírodě a v parcích ubývá a proto je instalace takovéto náhradní dutiny mimořádně cenná všude tam, kde se netopýři vyskytují.
  • Tato budka jim poskytuje skvělý úkryt od jara do podzimu. Pro zimní (celoroční) úkryt je nutné volit budku 1FW z naší nabídky.
  • Vnitřní členění budky – třívrstvá dřevěná deska s úchyty a také drátěná konstrukce z vnitřní strany střechy nabízí pohodlné zavěšení a úkryt až stovce netopýrů (dle velikosti druhu). Je skvělá i pro výchovu mláďat netopýřími matkami.
  • Optimální umístění budky: Výška minimálně 2,5 metru vysoko. Kmen stromu s volným vletovým prostorem (netopýří nelétají skrz větve). Součástí budky je držák z pozinkované oceli a speciální hřebík, který neškodí dřevu stromu. Budku lze samozřejmě pověsit i na budovu. Směřování budky – ideálně JV – JZ. Netopýří mají rádi teplo, proto, pokud je to možné, preferujte osluněné teplé místo.
  • Čištění a kontrola: Budka má odnímatelnou čelní stěnu, proto je čistění i případné pozorování velmi snadné.
  • Tuto budku běžně využívá: řada druhů netopýrů, kteří běžně hnízdí v dutinách stromů nebo ve skulinách lidských obydlích.
Důležité upozornění! Zájem o výrobky Schwegler v celé Evropě rok od roku roste tak enormně, že německá výroba absolutně nestíhá. Nyní celý region navíc zasáhly i karanténní opatření.
Přestože se snažíme výpadkům na skladě předcházet, v situaci, kdy dodací lhůty jsou v řádech měsíců, je to nereálné. Pokud je tedy nějaký výrobek Schwegler veden v informaci o dostupnosti jako "Na dotaz", je potřeba počítat s dlouhou dodací lhůtou, kdy termín dodání aktuálně nevíme.
Samozřejmě jsme mohli nedostupné výrobky shodit z nabídky, jak to v jiných kategoriích běžně děláme. Ale ono se vyplatí na ně počkat. Ne nadarmo je doporučují všechny ornitologické společnosti v Evropě a další ochranářské organizace. S ohledem na jejich extrémní životnost to za pár měsíců čekání stojí.
Pokud objednáte mix výrobků, které jsou a nejsou skladem, budeme aktuálně nedostupné zboží expedovat dodatečně, hned jak dorazí. O doposlání dostanete info e-mailem. Děkujeme za pochopení. Petr Dobrý

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.Specifikace:

  • Materiál: prodyšný a odolný dřevocement SCHWEGLER.
  • Barva: černá
  • Rozměry: Průměr 28 cm, výška 44 cm
  • Hmotnost: 10 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva