Budka pro velké kolonie netopýrů 1FS

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Budka pro velké kolonie netopýrů a samice s mláďaty.

2 629 Kč včetně DPH

Kód: 133/7

Hmotnost: 11,50 kg

Dostupnost: Skladem

Doprava zdarma
  • Budka poskytuje skvělý úkryt od jara do podzimu
  • Pro zimní (celoroční) úkryt je nutné volit budku 1FW z naší nabídky
  • Nabízí pohodlné zavěšení a úkryt až stovce netopýrů (dle velikosti druhu)
  • Skvělá i pro výchovu mláďat netopýřími matkami
Větší kolonie netopýrů a také kolonie matek s mláďaty velmi často hnízdí ve velkých dutinách starých stromů. Těch ale v přírodě a v parcích ubývá, a proto je instalace takovéto náhradní dutiny mimořádně cenná všude tam, kde se netopýři vyskytují. Vnitřní členění budky – třívrstvá dřevěná deska s úchyty a také drátěná konstrukce z vnitřní strany střechy nabízí pohodlné zavěšení a úkryt až stovce netopýrů (dle velikosti druhu). Je skvělá i pro výchovu mláďat netopýřími matkami.

Optimální umístění budky:
Výška minimálně 2,5 metru vysoko. Kmen stromu s volným vletovým prostorem (netopýři nelétají skrz větve). Součástí budky je držák z pozinkované oceli a speciální hřebík, který neškodí dřevu stromu. Budku lze samozřejmě pověsit i na budovu. Směřování budky – ideálně JV – JZ. Netopýři mají rádi teplo, proto, pokud je to možné, preferujte osluněné teplé místo.

Čištění a kontrola: Budka má odnímatelnou čelní stěnu, proto je čistění i případné pozorování velmi snadné.

Tuto budku běžně využívá: řada druhů netopýrů, kteří běžně hnízdí v dutinách stromů nebo ve skulinách lidských obydlích.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.

Specifikace:

  • Materiál: prodyšný a odolný dřevocement Schwegler
  • Barva: černá
  • Rozměry: průměr 28 cm, výška 44 cm
  • Váha: 10 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky