Čmeláci – přídavné držáky pro přidělání velkého čmelínu na zeď – 3 ks

Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Pro snadné přidělání velkého čmelínu na zeď.

Země původu: Český výrobek

159  včetně DPH

Kód: cmeldrzaky

Dostupnost: Skladem

  • Vhodné pro velké čmelíny Zelená domácnost typ 2015 - 2020
Pokud máte na zahradě hodně mravenců, kteří díky vybírání nektaru oslabují čmeláčí populaci a představují tak pro ně riziko, je vhodné pouvažovat o možnosti umístění čmelína na zeď domu, nebo kůlny. Je ale nutné najít takovou zeď, kde bude čmelín ve stínu, chráněn před severním a ideálně i západním větrem. Tyto držáky vám umožní čmelín na zeď snadno přidělat, aniž by byl problém s přesahem střechy.

Sada obsahuje 3 ks držáků, dva se namontují po stranách čmelína (viz foto), třetí na spodní hranu. Ke čmelínu se přidělávají vruty (součástí sady), uchycení držáků na zeď už záleží na typu stěny, zda budete muset použít hmoždinky, nebo jen vruty. Proto tyto vruty ani hmoždinky nejsou součástí výrobku.

Držáky jsou konstruovány tak, aby i nadále šlo snadno a jednoduše manipulovat se střechou při průběžných kontrolách dění ve čmelíně.

Specifikace:

  • 3 ks držáků, 6 vrutů
  • dřevo, ošetřeno žlutou - vodou ředitelnou ekologickou barvou

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky