Čmeláci - teplodržná náplň BB nest se zvýšenou izolační schopností

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Bez živočišných složek Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás Netestováno na zvířatech

Větší izolační schopnosti a savost.

99 Kč včetně DPH

Kód: cmelnaplnexkl

Hmotnost: 0,25 kg

Dostupnost: Skladem

  • Do umělých čmeláčích hnízd je nutné umisťovat hnízdící materiál. Nedoporučují se umělá vlákna, do kterých se mohou čmeláci zamotat a zahynout.
  • Materiál BB nest z režné bavlny má lepší izolační schopnost než běžné výstelky, což se s ohledem na prudké kolísání teplot během hnízdní sezony v posledních letech ukazuje jako velká výhoda.
  • Režná bavlna má i výborné absorpční vlastnosti, takže pomáhá s přebytečnou vlhkostí ve čmelínu.
Balení vystačí pro jeden běžný čmelín, náplň je nutné nacupovat na malé kousíčky a ve čmelínu nechat nadýchanou, neumačkávat. 
Pokud byl úl pro čmeláky osídlen, je nutné po sezóně použitou náplň vyjmout, čmelín pořádně vyčistit a v předjaří instalovat novou náplň.

Všechny potřebné informace o chovu čmeláků najdete na webu Čmeláci.cz.
 

Specifikace:

  • Materiál: surová bavlna 
  • Ručně baleno
  • Váha: cca 200 g

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky