Darovací certifikát na výsadbu tisu červeného

Vyrobeno v ČR Nákupem podpoříte neziskový projekt Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Darovací certifikát na výsadbu tisu červeného.

1 000 Kč včetně DPH

Kód: certifikattis

Dostupnost: Skladem

  • Koupí certifikátu Patron tisu červeného přispějete na výsadbu sazenic tisu červeného a následnou péči o ně.
  • Certifikát je otevírací, formát A5 na šířku. Do papírových certifikátů můžete sami vepsat věnování.
Koupí certifikátu tis červený přispějete na výsadbu sazenic tisu červeného a následnou péči o ně, např. jejich ochranu proti okusu zvěří.

O projektu:
Naším cílem je vysadit v příštích dvou letech nejméně 1.000 sazenic této vzácné dřeviny na území celého Libereckého kraje. Sazenice budeme sázet jak v lesích, tak do volné krajiny. Naším záměrem bude najít taková stanoviště, kde bude velká šance, že tis vyroste, začne plodit a s jeho dalším šířením nám tak následně pomůžou ptáci.
Tis je dnes velmi vzácnou dřevinou, někde ho v přírodě již vůbec nenajdete. Důvodů je několik – jednak byl ve středověku hojně využíván např. pro výrobu zbraní, do lesů se téměř nevysazoval, takže jen ubýval a také jde o to, že roste opravdu velmi pomalu. I díky tomu se ale dožívá úctyhodného věku – někteří jedinci mají i přes tisíc let.
Projekt je dlouhodobý a můžete jej podpořit i menším příspěvkem v rámci veřejné sbírky.

O spolku Čmelák:
Čmelák – Společnost přátel přírody je největší severočeskou ekologickou organizací. Již od roku 1994 prakticky pečujeme o přírodu a obnovujeme harmonickou krajinu okolo nás a vytváří tak prostor pro lidi i pro přírodu. Nejznámější revitalizované lokality, o které Čmelák pečuje, jsou Nový prales a Mokřady Jablonné. Tuto praktickou ochranu přírodu spojují s ekologickou výchovou a zapojením co nejširší veřejnosti. Více informací naleznete na www.cmelak.cz.


Specifikace:

  • Certifikát je otevírací, formát A5 na šířku.
  • Do certifikátu můžete sami vepsat věnování.

Čmelák

Liberecká ekologická nezisková organizace. Více na www.cmelak.cz

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky