Hmyzí hotel na balkonové zábradlí ZD

Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Hmyzí domek k připevnění na zábradlí, pro pomoc hmyzu ve městě.

Země původu: Český výrobek

890 Kč včetně DPH

Běžná cena: 1 169 Kč,
Ušetříte 279 Kč (24 %)

Kód: hhzab

Hmotnost: 2,50 kg

Dostupnost: Skladem

AkceSleva 24%
  • Poslední kusy za tuto cenu!
  • Nový hmyzí hotel z naší české výroby je konstruován k umístění na balkonové zábradlí, svislé i vodorovné
  • K hmyzímu hotelu se přiloženými úchyty snadno připevní nerezové stahováky, kterými bezpečně připevníte budku k svislým i vodorovným tyčkám zábradlí na balkoně
  • S oplechovanou střechou pro maximální životnost budky
  • Český výrobek
Část s mřížkou slouží včelkám samotářkám, které v dutinkách hledají úkryt i prostor pro rozmnožování. Samotářky jsou výborní opylovači a drží se v takových dutinkách po generace. Část se štěrbinami bude využita dle náplně, kterou zvolíte. Pokud necháte její vnitřní prostor prázdný, mohou jej využít například mírumilovní vosíci pro umístění svého hnízda, pokud tam vložíte napříč jen klacík, může takový prostor sloužit jako úkryt při nepohodě pro motýly a můry. Pokud jej naplníte kůrou, štěrbiny mezi ní rády využívají zlatoočky. Při naplnění slámou nebo senem je takový prostor atraktivní pro slunéčka. Zlatoočka i slunéčka jsou užitečnými predátory mšic.

Hotel pro hmyz můžete umístit na balkonové zábradlí. Kovové stahováky ve dřevěných držácích můžete připevnit ke svislému i vodorovnému zábradlí a to na tyče o průměru cca 2-5 cm. Pokud máte zábradlí většího nebo menšího průměru, lze v každém železářství přikoupit delší nebo naopak kratší stahovák.

Hmyzí domeček přiděláte k zábradlí za pomoci přiložených držáků tak, aby tvar držáku do V přiléhal k zábradlí (viz foto) v takovém rozestupu, jako máte jednotlivé tyčky svislého zábradlí, nebo tak, aby vodorovná tyč byla cca uprostřed zadní stěny hotelu. Do výřezu ve tvaru V mezi držáky a zábradlí vložte gumu, která je součástí výrobku, aby budka dobře držela (viz foto). 
Pokud umisťujete hotel na rovné, hranaté zábradlí, držáky otočte tak, aby výřez ve tvaru V byl směrem k hotelu a k zábradlí přiléhala rovná část držáku.
Stahovací pásku protaženou držáky přidělanými k hotelu utáhněte šroubovákem. Dotahujte opatrně, aby nedošlo k ulomení držáků, ale současně tak, aby hotel dobře držel v požadované poloze.

Dutinky z drceného bambusu pro část pro samotářky jsou dodávány zvlášť a je potřeba si je nastříhat a vložit do domku. Dutinky by se neměly dotýkat kovové mřížky, která zabraňuje ptákům ve vytahování dutinek a vyzobání vajíček nebo larev samotářek. Nechte proto mezi mřížkou a dutinkami mezeru cca 1 cm.
Stříhání a plnění můžete dělat s dětmi, takové budování domku pro užitečný hmyz je bude bavit, nemluvě o následném pozorování hmyzu.

Doporučené umístění: umístěte v přízemí až třeba do 10. patra domu, na slunné a teplé místo chráněné před severním větrem. Na zimu je možné domek uklidit do nevytápěných prostor, ale nezapomeňte jej v předjaří vrátit na původní místo.
Tento hmyzí domek využijí: včelky samotářky a dle náplně levé části (není součástí výrobku) vosíci, motýli, zlatoočky, slunéčka…
 

 Specifikace:

  • Materiál: ekologická dřevěná lepená deska, vruty, plechová střecha (pozink), polohovací přední nožičky, zadní z recyklovaného plastu, cca 50 dutinek pro nastříhání a instalaci do domečku
  • Rozměry: 38 x 12 x 18 cm

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky