Kelímek Circular Cup nerezový Storm Grey 227 ml

Z recyklovaného materiálu Minimalizace odpadu Opakovaně použitelný výrobek

Nerezová varianta oblíbeného kelímku na kávu s sebou, nově i možnost víčko uzamknout.

527 Kč včetně DPH

Není skladem
Sledovat produkt

Kód: SS-8oz-S-GREY

Hmotnost: 0,30 kg

Dostupnost: Na dotaz

Novinka
 • Tělo kelímku je vyrobené z recyklované nerezové oceli
 • Udrží nápoj horký nebo studený až 6 hodin
 • Otvírání a zavírání jedním stiskem víčka
 • Nově i možnost víčko uzamknout, skvělé na cesty
 • Odolný a s dlouhou životností až 10 let
 • Recyklovatelný
 • Nápoj je možné pít po celém obvodu víčka
 • Pohodlně se drží, i když je nápoj velmi horký
 • Bez BPA a melaminu
Kelímek Circular je opakovaně použitelný kelímek na kávu vyrobený z recyklované oceli (tělo kelímku) a recyklovaných jednorázových papírových kelímků (víčko kelímku). Byl vyvinut ve Velké Británii týmem expertů, jejichž krédem je, že nic není správně recyklováno, dokud se to znovu nepoužije.

7 důvodů, proč potřebujete opakovaně použitelný kelímek ve svém životě
Circular Cup neteče, nepálí v ruce a udržuje nápoje déle teplé nebo studené. Snadno se otevírá a zavírá jednou rukou, nově ho lze i jednoduchým pohybem zamknout a při pití z něj nemusíte srkat kávu malou dírkou.

1. Lepší pro svět
Každý nákup kelímku Circular představuje udržitelné řešení opakovaného využití odpadu. Opakovaně použitelný nerezový kelímek Circular je vyroben z již jednou použité nerezové oceli a použitých jednorázových papírových kelímků na kávu. Výzkumy ukazují, že každý člověk použije průměrně 350 jednorázových kelímků ročně. S kelímkem Circular jednorázové kelímky nepotřebujete. Circular Cup navíc vydrží nejméně 10 let a pak ho lze opět recyklovat.

2. Kelímek, který je recyklovaný i recyklovatelný
Je velký rozdíl mezi recyklovatelným a recyklovaným. Jiné opakovaně použitelné kelímky jsou obvykle jen recyklovatelné, ale například silikon je recyklovatelný jen velmi obtížně. Při výrobě kelímku Circular byly použity již použité jednorázové kelímky, přesto je plně recyklovatelný!

3. Otevírání jednou rukou a nově také zámek
Kelímek Circular má snadné a praktické otevírání i zavírání, ke kterému stačí jen jedna ruka. K otevření a zavření kelímku stačí jen jedno zmáčknutí víčka. Redesign z roku 2024 nabízí navíc možnost otočením víčka kelímek zamknout. Perfektní na cesty!

4. 100% těsnění
Funkčnost především, s tím byl také Circular kelímek vyvinut. Díky 100% těsnění je konec politým tričkům a kalhotám při dobíhání autobusu nebo mokrým batohům a taškám na cestách.

5. Kávu si při srkání dírkou nevychutnáte
Jedním z cílů při vývoji kelímku Circular bylo dopřát zákazníkovi opravdový požitek z kávy. Toho bylo docíleno díky unikátnímu řešení pití nápoje po celém obvodu víčka, což věrně napodobuje pití z běžného hrnku.

6. To nejlepší pro milovníky kávy
Cítit vůni kávy je prý 90 % požitku z kvalitní čerstvě namleté kávy. Díky kelímku Circular si můžete tento požitek vychutnat kdekoliv a to bez jejího rozlití. Důmyslný design vám totiž umožní otevřít šálek a pít tak, jako byste pili ze svého oblíbeného hrnečku.

Otázky a odpovědi:

Jaká je velikost kelímku Circular?
Objem 227 ml. Výška 133 mm s víčkem a 110 mm bez víčka. Průměr dna je 68 mm a průměr víčka je 84 mm, takže skvěle padne do držáku v autě a pasuje i do většiny přístrojů na kávu v kavárnách.

Jak mohu recyklovat můj Circular kelímek po skončení jeho životnosti?
Snažíme se o maximální prodloužení životnosti Circular kelímku. Pokud po letech těsnění degraduje, vyměníme vám těsnění za nové. Pokud selže mechanismus víčka, i to je snadno řešitelné pouhou výměnou víčka. Pokud však váš kelímek opravdu doslouží, můžete ho vytřídit do kontejneru na kovy (tělo kelímku) a do žlutého plastového kontejneru (víčko kelímku). Malá pružina z nerezové oceli v mechanismu kelímku se zachycuje v procesu třídění a recykluje se odděleně.

Jak se nejlépe starat o můj Circular, aby co nejdéle vydržel?
Snažte se umýt váš Circular Cup po každém použití. To je vše, co musíte udělat. Pokud kelímek potřebujete pořádně vymýt, můžete jej umístit do horního patra myčky nádobí.

Návod a péče:
Zmáčknutím otevřete, zmáčknutím zavřete. Když víčko zmáčknete do dolní pozice, je kelímek otevřený. Pokud je víčko nahoře, je kelímek naopak uzavřený. Jako pomůcku můžete použít to, že když uvidíte tenkou rysku na vnitřní straně víčka, je kelímek otevřen.

Chcete-li zabránit protečení nápoje po uzavření víčka, neplňte kelímek nad vyznačenou rysku na vnitřní straně kelímku. Nově se dá kelímek také uzamknout. Pomocí dvou prstů se víčko stlačí a mírně pootočí.

Horký nápoj nad 65°C může kvůli páře způsobit přetlak uvnitř kelímku. Pokud vám víčko při otevírání nejde snadno zmáčknout, povolte víčko mírným otočením, aby se snížil tlak uvnitř kelímku. Nesnažte se víčko mačkat silou, mohlo by dojít k vystříknutí nápoje nebo páry!

Kelímek lze mýt v horním patře myčky. Circular Cup je vodotěsný pouze tehdy, pokud je těsnění a zavírací mechanismus udržován v čistotě. Doporučujeme proto kelímek po každém použití důkladně vypláchnout a vymýt. Neneseme odpovědnost za špatné těsnění kelímku způsobenou cizími předměty nebo kousky zaschlých nečistot v těsnění nebo zavíracím mechanismu.
NIKDY nepoužívejte kelímek v mikrovlnce!


Specifikace:

 • Objem: 227 ml
 • Výška: 133 mm s víčkem, 110 mm bez víčka
 • Průměr dna: 68 mm
 • Průměr víčka: 84 mm
 • Váha: 210 g

Ashortwalk

Ashortwalk je malá anglická rodinná firma se sídlem v Cornwallu u mořského pobřeží. Byla založena před cca 10 lety s cílem vyrábět zajímavé a hlavně plně funkční předměty z recyklovatelných materiálů pro zahradu i domácnost. Surovinou pro výrobu milých a ekologických výrobků jsou jim použité květináče za zahradních center, jogurtové kelímky a také použité kartony, ze kterých dokáží vyrobit materiál připomínající břidlici. Výsledný materiál má velmi dlouhou životnost při použití doma i na zahradě.
Díky lidem z Ashortwalk je tak možné krmit ptáky, měřit čas, věšet květináče na dům, psát na tabule, pěstovat bylinky… bez nutnosti použít nové neobnovitelné suroviny jako je ropa, nebo bez kácení stromů na výrobu papíru. I veškeré obaly jsou z recyklovaných materiálů.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky