Ptačí budka 17 - rorýsi

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Ptačí budka pro rorýse se snadnou instalací, vhodná na zeď i do zateplení.

Rozměry: 15x15x34 cm

1 869 Kč včetně DPH

Kód: 610/3

Hmotnost: 3,10 kg

Dostupnost: Skladem

Doprava zdarma
  • Rorýsovník je vyroben na základě dlouholetých zkušeností s náhradními domovy pro rorýse.
  • Budka se dá snadno čistit otočením a odejmutím vchodové části.
  • Rorýsi jsou extrémně věrní svým hnízdištím, může proto trvat řadu let, než novou budku objeví. Doporučujeme proto v prvním roce po instalaci přehrávat v blízkosti budky zvláštní “odpovídací volání“, abychom rorýse do budky nalákali. Rádi poradíme s detaily.
  • Dodáváno v šedé barvě. V případě potřeby ji můžete natřít prodyšnou venkovní barvou a sladit tak s fasádou domu.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř budky.

Rorýsi jsou úžasní letci. Pro život ve vzduchu jsou skvěle přizpůsobeni a mohou létat extrémně dlouho bez přistání. Loví létající hmyz. Do Evropy přilétají jen na několik měsíců v roce. Rorýsi jsou v našich městech velmi vítaní. Nestavějí si vlastní hnízda, a proto se naučili využívat dutin a otvorů ve fasádách našich domů. Těchto prostor pod střechami a ve výklencích však v souvislosti s opravami fasád a jejich zateplováním dramaticky ubývá, a tak rorýsi nemají kde hnízdit. Proto je velmi vhodné instalovat speciální hnízdící prostory. Ty mohou být zabudovány do stěny nebo prostě přidělány na fasádu. Rorýsí hnízdo bývá v budce co nejdále od vchodu v tmavé části. Čištění je snadné, ale nedělejte jej, pokud je budka obsazena.

Doporučené umístění: Budka by měla být pověšena na zdi minimálně 6 – 7 m od země pod střechu nebo pod vyčnívající části budov (např. balkon). Ujistěte se, že rorýsi budou mít volný přístup do budky (tj. před a pod budkou nesmějí být stromy). Budka může být i vestavěna do zdi. Neměla by být pověšena na jižní stěně.

Tuto budku běžně využívají: rorýsi.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.

Specifikace:

  • Systém na přichycení je součástí výrobku
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Vnější rozměry: 15 x 15 x 34 cm
  • Vnitřní rozměry: 14 x 14 x 30 cm
  • Váha: 3,1 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky