Ptačí budka 2GR - 3 otvory 3 x 2,7 cm

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Ptačí budka pro menší sýkorky, maximální ochrana před predátory.

Vletový otvor budky: 30x27 mm

829 Kč včetně DPH

Kód: 221/1

Hmotnost: 6,70 kg

Dostupnost: Skladem

 • Budka zajišťuje dokonalou ochranu ptáčat před predátory (kočky, kuny).
 • Čelní panel je vyklenutý, což znemožňuje kočkám dosáhnout na ptáčata.
 • Tři kulaté vletové otvory o průměru 2,7 cm umožňují lepší přístup světla do budky. Ptáci proto nemusí dělat hnízdo příliš vysoké a tím znemožňují predátorům ulovení ptáčat.
 • Budka je nedostupná i pro strakapoudy, protože ji nedokážou rozbít.
Kulatý tvar ptačí budky ideálně napodobuje přirozené dutiny a zvyšuje pravděpodobnost osídlení budky. Tvarovaný vnitřní strop budky umožňuje její využití i netopýrům. Ti používají úkryt mimo hnízdní období ptáků.
Čelní panel je odnímatelný, což dovoluje kombinaci panelů dle potřeby. Budka se snadno čistí a kontroluje.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Doporučené umístění:
Budka se obvykle přidělává ke stromu speciálním hliníkovým hřebíkem, který je součástí budky. Budku lze zavěsit také na silnější větev, což je užitečné v zahradách, kde nejsou žádné vysoké stromy. Připojený drát je velmi pevný, takže nehrozí pád budky.
Ptačí budka pro: menší druhy sýkor, vzhledem k malému průměru vletových otvorů nebudou budku využívat žádné další druhy ptáků.

Ptačí budka má vnější rozměry 31 x 20 x 27 cm a vnitřní rozměry 14 x 19 cm.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

 

Specifikace:

 • Barva: hnědá
 • Součástí dodávky je budka s odnímacím panelem, ocelové zavěšení na strom nebo na větev a speciální hliníkový hřebík
 • Materiál: dřevocement Schwegler
 • Vnější rozměry: 31 x 20 x 27 cm
 • Vnitřní rozměry: 14 x 19 cm
 • Průměr vletového otvoru: 2,7 cm
 • Váha: 6,7 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky