Ptačí budka 5 - pro sovy

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Ptačí budka pro puštíky, kavky, holuby doupňáky, ale i veverky.

Vletový otvor budky: 110x120 mm

1 699 Kč včetně DPH

Kód: 181/8

Hmotnost: 9,20 kg

Dostupnost: Skladem

 • Soví budky se instalují v parcích i lesích. Důvodem je snaha o zvýšení stavů sov u nás, ale i boj s přemnoženými hlodavci (myši), které sovy dobře loví.
 • Rozměr vletového otvoru je 11 x 12 cm. Vnitřní průměr budky je 20 cm.
 • Budka nahrazuje sovám dutiny vydlabané strakapoudy ve starých stromech, kterých v krajině ubývá.
 • Využívají ji často i jiné druhy zvířat jako například veverky. Pro nocování je využívána i strakapoudy.
Budka má odnímatelný přední panel, takže se snadno čistí. Pro nalákání ptáků k hnízdění se doporučuje do ní nasypat na dno trochu pilin nebo hoblin, případně trouchu ze starého pařezu.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Doporučené umístění: budka se obvykle přidělává ke stromu speciálním hliníkovým hřebíkem, který je součástí budky. Doporučená výška k zavěšení budky je 4–6 metrů.
Tuto budku běžně využívají: puštík obecný, holub doupňák, kavka obecná, při zavěšení v blízkosti vody případně i morčák velký a hohol severní.

Ptačí budka má vnější průměr 25 cm a výšku 44 cm a vnitřní průměr 20 cm.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

 • Barva: hnědá.
 • Součástí dodávky je budka s odnímatelným panelem, ocelové zavěšení na strom a speciální hliníkový hřebík
 • Materiál: dřevocement Schwegler
 • Vnitřní rozměry budky: průměr 20 cm
 • Vnější rozměry budky: průměr 25 x 44 cm
 • Průměr vletového otvoru: 11 x 12 cm
 • Váha: cca 9,2 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky