Ptačí budka do zdi rorýsi

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pomoc zvířatům kolem nás

Dřevocementová budka pro rorýse.

Vyrobeno v: EU

Vletový otvor budky: 55x33 mm

1 049 Kč včetně DPH

Kód: 720/9

Hmotnost: 9,30 kg

Dostupnost: Skladem

Novinka
 • Vhodná k hnízdění rorýsů
 • Rozměry vletového otvoru 55 x 33 mm
 • Určená k zabudování do zdi
 • Budku lze omítnout spolu s fasádou
Vnitřek budky napodobuje prostor stromové dutiny. Vnější rozměry budky korespondují s rozměry běžných cihel používaných při stavbě domů. Budku tak můžete lehce zakomponovat do konstrukce domu, a stane se tak součástí obvodové zdi. Tyto budky lze nakonec omítnout spolu s fasádou tak, že zůstane viditelný pouze vletový otvor.
I když jsou budky primárně určené pro zapuštění do stěny, lze je umístit i samostatně do prostoru. Při instalaci dejte pozor na správné umístění, uvnitř budky je na dně mírná prohlubeň na hnízdo. Odnímatelný vletový otvor by měl být zajištěný lepidlem (např. silikonem), aby byl zafixován na místě.

Rorýsi jsou v našich městech velmi vítaní, spořádají ohromné množství obtížného hmyzu. Nestavějí si vlastní hnízda, a proto se naučili využívat dutin a otvorů ve fasádách našich domů. Těchto prostor pod střechami a ve výklencích však v souvislosti s opravami fasád a jejich zateplováním dramaticky ubývá, a tak rorýsi nemají kde hnízdit. Proto je velmi vhodné instalovat speciální hnízdní prostory.

Doporučené umístění: vletový otvor by měl být ve výšce min. 6 až 7 metrů nad zemí, vždy ale minimálně 4 metry nad nejbližší překážkou (střechy, garáže, balkony, koruny stromů, keře apod.). Rorýsi preferují hnízdění ve větších koloniích, proto je dobré umístit více budek vedle sebe. Při instalaci dejte pozor na správné umístění, uvnitř budky je na dně mírná prohlubeň na hnízdo.

Ptačí budka pro: rorýse.

Ptačí budka má vnější rozměry: šířka 26,5 x výška 18 x hloubka 22 cm.

Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.


Specifikace:

 • Barva: šedá
 • Materiál: dřevocement Schwegler
 • Rozměry: šířka 26,5 x výška 18 x hloubka 22 cm
 • Rozměry vletového otvoru: 55 x 33 mm
 • Váha: 8,8 kg
   

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky