Ptačí budka na balkonové zábradlí - otvor 3,2 cm

Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Budka pro sýkorky a vrabce na balkonové zábradlí.

Země původu: Český výrobek

879  včetně DPH

Kód: pbszab

Dostupnost: Skladem

Novinka
  • Budka je konstruována pro umístění na balkonové zábradlí, svislé i vodorovné
  • K budce se přiloženými úchyty snadno připevní nerezové stahováky (součást výrobku), kterými bezpečně připevníte budku k svislým i vodorovným tyčkám zábradlí obvyklých průměrů na balkoně
  • S oplechovanou střechou pro maximální životnost budky
  • Snadné čistění - odšroubováním vrutu na čelní straně budky
  • Zadní otvor pro případnou instalaci webové kamery
  • Český výrobek
Tato městská řada budek je určena prioritně do měst, kde zoufale ubývají dutiny pro sýkorky, vrabce a další druhy menších ptáků hnízdících v dutinách. Ty jsou tak vystaveny zvýšené predaci ze strany koček a dalších predátorů. 

Budku můžete umístit na balkonové zábradlí. Kovové stahováky ve dřevěných držácích můžete připevnit ke svislému i vodorovnému zábradlí a to na tyče o průměru cca 2-5 cm. Pokud máte zábradlí většího, nebo menšího průměru, lze v každém železářství přikoupit delší, nebo naopak kratší stahovák.

Budku přiděláte k zábradlí za pomoci přiložených držáků tak, aby tvar držáku do V přiléhal k zábradlí (viz foto) v takovém rozestupu, jako máte jednotlivé tyčky svislého zábradlí, nebo tak, aby vodorovná tyč byla cca uprostřed zadní stěny budky. Do výřezu ve tvaru V mezi držáky a zábradlí vložte gumu, která je součástí výrobku, aby budka dobře držela (viz foto).
Pokud umísťujete budku na rovné, hranaté zábradlí, držáky otočte tak, aby výřez ve tvaru V byl směrem k budce a k zábradlí přiléhala rovná část držáku.
Stahovací pásku protaženou držáky přidělanými k budce utáhněte za pomoci šroubováku. Dotahujte opatrně, aby nedošlo k ulomení držáků, ale současně tak, aby budka dobře držela v požadované poloze.

Doporučené umístění: ideálně na balkon, který není vystaven polednímu slunečnímu svitu. Od přízemí až do vyšších pater. Ptáci si ji klidně najdou třeba i v 10 patře. 
Tato budka je určena: především pro sýkorky a vrabce.
 

 Specifikace:

  • Vyrobeno z: ekologická dřevěná lepená deska, vruty, 2 ks stáhováků z nerezu a držáků
  • Rozměry: 38x18x18 cm

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva