Ptačí budka pro rorýse na balkonové zábradlí ZD

Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Budka pro rorýse, snadná pomoc ubývajícím rorýsům ve městech.

Země původu: Český výrobek

1 169 Kč včetně DPH

Kód: pbrzab

Hmotnost: 3,00 kg

Dostupnost: Skladem

  • Poslední kusy za tuto cenu!
  • Budka je konstruována pro umístění na balkonové zábradlí, svislé i vodorovné
  • K ptačí budce se přiloženými úchyty snadno připevní nerezové stahováky (součást výrobku), kterými bezpečně připevníte budku k svislým i vodorovným tyčkám zábradlí obvyklých průměrů na balkoně
  • S oplechovanou střechou pro maximální životnost budky
  • Snadné čistění - odšroubováním vrutu na čelní straně budky. Pokud je budka osídlena rorýsi, není potřeba ji čistit.
  • Zadní otvor pro případnou instalaci webové kamery
  • Český výrobek
Tato městská řada ptačích budek je určena prioritně do měst, kde zoufale ubývají (kvůli jinak tolik potřebnému zateplování) dutiny pro rorýse. Ti se vrací hnízdit na stejné místo po generace a v dnešních městech mají velký problém najít nové hnízdní dutiny.

Budku můžete umístit na balkonové zábradlí. Kovové stahováky ve dřevěných držácích můžete připevnit ke svislému i vodorovnému zábradlí, a to na tyče o průměru cca 2-5 cm. Pokud máte zábradlí většího nebo menšího průměru, lze v každém železářství přikoupit delší, nebo naopak kratší stahovák.

Budku přiděláte k zábradlí za pomoci přiložených držáků tak, aby tvar držáku do V přiléhal k zábradlí (viz foto) v takovém rozestupu, jako máte jednotlivé tyčky svislého zábradlí, nebo tak, aby vodorovná tyč byla cca uprostřed zadní stěny budky. Do výřezu ve tvaru V mezi držáky a zábradlí vložte gumu, která je součástí výrobku, aby budka dobře držela (viz foto). 
Pokud umisťujete budku na rovné hranaté zábradlí, držáky otočte tak, aby výřez ve tvaru V byl směrem k budce a k zábradlí přiléhala rovná část držáku.
Stahovací pásku protaženou držáky přidělanými k budce utáhněte šroubovákem. Dotahujte opatrně, aby nedošlo k ulomení držáků, ale současně tak, aby budka v požadované poloze dobře držela.

Doporučené umístění: ideálně na balkon, který není vystaven polednímu slunečnímu svitu. Od druhého až do nejvyššího patra. Rorýsi preferují vyšší patra. Aby byla budka rorýsi využita, je nutné, aby byl před budkou volný příletový prostor, rorýsi nelétají skrz větve stromů apod.
Ptačí budka pro: především rorýse, eventuálně vrabce.

Ptačí budka má vnější rozměry 38 x 18 x 18 cm.
 

 Specifikace:

  • Materiál: ekologická dřevěná lepená deska, oplechovaná střecha
  • Součástí dodávky je: budka, vruty, 2 ks stahováků z nerezu a 2 ks držáků
  • Rozměry: 38 x 18 x 18 cm

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky