Ptačí budka pro strakapoudy ZD - otvor 5,5 cm

Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Ptačí budka určená pro strakapoudy, ale mohou ji využít i jiné druhy ptáků.

1 459 Kč včetně DPH

Kód: ZDstrakapoud55mm

Hmotnost: 5,20 kg

Dostupnost: Skladem

  • Velikostí vletového otvoru a hnízdního prostoru je ideální pro strakapoudy.
  • Výsuvný čelní panel zajistí snadné čistění budky.
  • Díky použitému materiálu je budka výrazně trvanlivější než běžné dřevěné budky.
  • Materiál ptačí budky není potřeba nijak ošetřovat, přírodní dřevo může zůstat finálním povrchem.
Budka má vysouvací přední panel, takže se snadno otvírá a čistí. Čistění doporučujeme každý podzim. Pro vysunutí předního panelu částečně vyšroubujete kovové očko v přední části.

Vyrobeno z masivního dřeva o tloušťce 1,8 cm (vícevrstvé desky AGROP), střecha je barvou ošetřená plechová, kvalita spojování (vruty a lepidlo). Díky důrazu na kvalitní zpracování jsou tyto budky výrazně trvanlivější než běžné dřevěné budky.

Doporučené umístění: ideálně min. 2,5 metry vysoko.
Ptačí budka pro: strakapoudy, ale i řadu dalších ptáků.

Pokyny k instalaci budky
Součástí budky je zadní lišta. Tu přiděláte 4 přiloženými vruty k budce. Mezi lištu a budku vložte přiložené čtverečky z recyklovaného plastu. Zamezí hnití budky a lišty v místě spoje. Horní a spodní otvor lišty je pro přidělání budky na zvolené místo. Pokud je to strom, použijte přiložené speciální hliníkové hřebíky, které jsou součástí budky. Neškodí stromu, protože nereznou. I zde vložte mezi strom a lištu přiložený plastový čtvereček. Hřebík nezatloukejte úplně, při růstu stromu by budka časem spadla, jak by se hlavička hřebíku zanořovala do dřevěné lišty.  Při přidělávání do zdi je nutné použít vlastní vhodné hmoždinky a vruty.

Proč nepoužíváme na výrobu běžné dřevo
Naprostá většina ptačích budek na trhu je vyráběna ze dřeva nebo překližky. Od toho jsme před lety po špatných zkušenostech s kroucením ustoupili a přešli na masivní vícevrstvé desky NOVATOP, které jsou sice dražší, ale ukázaly se jako bezpečná a dobrá volba nejen pro pasivní domy, na které se prioritně používají, ale i pro ptačí budky.

Desky jsou vyráběny z důsledně tříděného a certifikovaného řeziva vysušeného na 8%. Lisovány jsou z masivních lamel lepených do kříže a tím činí celodřevěnou konstrukci stabilní, bezpečnou a nedochází u ní ke kroucení jako u dřeva z jiných konstrukčních materiálů. I díky těmto vlastnostem může konstrukce zůstat zároveň finálním povrchem - přírodním dřevem.

Při výrobě hraje důležitou roli i lepení. Systém NOVATOP se lepí v podélných spárách a využívá se bočního přítlaku, což pozitivně ovlivňuje i výslednou pohledovou kvalitu povrchu, který je beze spár a vzhled nemění ani při změně teplot nebo vlhkosti.

Každá vrstva desky je tvořena lamelami z masivního rostlého dřeva. Deska je třívrstvá a skládá se ze dvou vnějších vrstev a jedné středové vrstvy s kolmým průběhem vláken k průběhu vláken svrchních vrstev. Použité lepidlo je vodovzdorné a lepení povrchových lamel odpovídá AW 100, případně D4 dle EN 204.

Řezivo na výrobu SWP pochází z trvale obhospodařovaných lesů od českých dodavatelů certifikovaných podle PEFC.

Ptačí budka má vnější rozměry 23,5 x 23,5 x 38 cm.
 

Specifikace:

  • Součástí dodávky je budka s odnímatelným panelem, zadní lišta, vruty a speciální hliníkové hřebíky a podložky z recyklovaného plastu.
  • Vnější rozměry budky : 23,5 x 23,5 x 38 cm
  • Průměr vletového otvoru: 55 mm
  • Váha: 5 kg

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky