Ptačí krmítko XXL trojkombinace

Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Krmítko pro ptáky 3v1 – na lojové koule, oříšky a semínka.

859 Kč včetně DPH

Kód: ZEE-FB597

Hmotnost: 0,88 kg

Dostupnost: Skladem

Novinka
  • Tři válcová krmítka v jednom
  • Na semínka, lojové koule a oříšky
  • Pojme až 1,5 litru semínek, 1,5 litru oříšků a 7 lojových koulí
  • Část na semínka má 6 otvorů s bidýlky
  • Krmítko lze rozebrat odšroubováním horních matiček
Velké krmítko pro velké nadšence do krmení ptáků. Jelikož obsahuje toto XXL krmítko tři zásobníky na různé druhy krmiva, vybere si na něm téměř každý ptačí obyvatel zahrady.

Válec na oříšky je vyroben z kovové síťky, ptáci si mohou oříšky vyzobávat skrz otvory, ale neodnášejí si celé ořechy mimo krmítko. Lze použít i na lojové peletky.

Válec z průhledného plastu s otvory a bidýlky je vhodný na slunečnicová semínka nebo semínkové směsi.

Třetí válec je určen na lojové koule bez sítěk. Plastové síťky, ve kterých jsou koule běžně prodávány i věšeny, představují značné nebezpečí pro ptáky, divoká zvířata, ale i pro psy. Ti mohou síťku nebo její část spolknout a často pak dochází k ucpání jejich střev. Tohle krmítko můžete naplnit koulemi bez sítěk, kovová konstrukce udrží koule na místě a ptáci se mohou bezpečně nakrmit.

Válec na semínka má ve spodu otvor, takže semínka propadávají i do spodní kovové misky. Miska má v sobě navíc i dírky pro odtok dešťové vody. Zásobníky jsou k sobě spojeny kovovou konstrukcí, spodní a horní díl je našroubovaný na střední osu. Pokud potřebujete krmítko vyčistit, můžete celou sestavu rukou jednoduše uvolnit a válce vyjmout a umýt. Komplexní hygienu krmítek doporučujeme cca jednou za 14 dní.

Toto krmítko v sobě kombinuje tři základní typy potravy, kterou ptáci žijící v blízkosti lidí vyhledávají. Jsou to semínka a různé semínkové směsi, oříšky (vlašské či arašídy apod.) a také velmi oblíbené lojové koule.

Ptáků přilétajících na krmítka je celá řada. Liší se vzhledem, ale i tím, jakou potravu v našich zahradách vyhledávají. Můžete to poznat už jen podle zobáku, čím drobnější a tenčí zobáček, tím drobnější potravu pták konzumuje. Tenký zobák znamená menší semínka. Ptáci s mohutnými a silnými zobáky jsou naopak schopní si pochutnat i na větším ořechu nebo pecce. Při výběru krmiva myslete tedy i na to, kdo k vám na krmítko přilétá a že v přirozeném ptačím prostředí je skladba potravy opravdu pestrá. Více se můžete dočíst v našem článku o krmení pro ptáky na blogu zde.


Specifikace:

  • Barva: zelená a černá
  • Materiál: lakovaný kov, plast
  • Rozměry: 23 x 23 x 44 cm
  • Rozměry válce na krmivo: průměr 7 cm, výška 41 cm
  • Váha: 0,8 kg

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky