Ptačí krmítko Yara na lojové koule

Z recyklovaného materiálu Vyrobeno v EU Minimalizace odpadu Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Krmítko z recyklovaného plastu z nápojových kartonů, na lojové koule.

Vyrobeno v: EU

129 Kč včetně DPH

Kód: Y001

Hmotnost: 0,30 kg

Dostupnost: Skladem

 • Vyrobeno z recyklovaného plastu z nápojových kartonů
 • Až na 10 ks lojových koulí
 • Zamezuje vypadávání menších kusů koulí na zem
 • Snadné doplňování a čištění
 • S provázkem na zavěšení
Krmítko se skládá ze dvou dílů, které jsou k sobě zacvaknuté pacičkami. Pomocí provázku se pohodlně zavěsí třeba na háček nebo na větev. Krmítko nemá žádný poklop, takže stačí koule vkládat do horního otvoru jednu po druhé. Má kapacitu 10 běžných lojových koulí, oproti drátěným krmítkům na koule se liší v tom, že tvar krmítka výrazně omezuje padání malých zbytků koulí na zem. To když nechcete, aby vám zbytky koulí na zemi „luxovali“ třeba vaši psi.

Pevný a stabilní materiál krmítka dobře drží tvar a také se dobře čistí. Krmítko se mírným tahem rozdělí na dvě půlky, a tak lehce umyjete i vnitřek. Komplexní hygienu krmítek doporučujeme cca jednou za 14 dní. Stačí dobře omýt mýdlovou vodou a nechat vysušit.

Na krmítko Yara se vejde i více ptáků najednou, ti se lehce zachytí za jednotlivé otvory. Je oblíbené u všech ptáků, kteří létají na závěsná krmítka s lojovým krmením: vrabci, různé druhy sýkor, brhlíci, mlynaříci, strakapoudi... a další.

Díky krmítku na lojové koule není potřeba používat koule v síťkách a stačí rovnou pořídit ty bezsíťkové. Naši nabídku kvalitních lojových koulí bez sítěk najdete zde. Plastové síťky, ve kterých se koule běžně prodávají, představují značné nebezpečí pro ptáky, divoká zvířata, ale třeba i pro psy. Ti mohou síťku nebo její část spolknout a často pak dochází k ucpání jejich střev, což může skončit až úhynem. Proto je daleko lepší síťky nepoužívat a kupovat koule rovnou bez sítěk nebo koule ze sítěk předem vyndat.

Krmítko Yara je vyrobené ze stejného materiálu jako krmítka Sam, Anna nebo Johan. Jde o recyklovaný plast, který byl původně součástí nápojových kartonů. Obaly na nápoje Tetra Pak jsou velmi praktické, ale recyklace je trochu oříšek, protože se musí oddělit od sebe všechny tři vrstvy (papírová, hliníková a plastová). Pokud se tak ale stane, každá surovina má poté ještě dobré využití. A z plastu pak může vzniknout lisováním i takovéto pěkné krmítko, které je navíc ještě dále recyklovatelné.

Lojové koule v krmítku na fotce nejsou součástí výrobku, lze je u nás zakoupit samostatně ve více variantách.

„Krmítko Yara bych doporučila jako první volbu pro všechny, kdo chtějí přejít z koulí se síťkami na bezpečnější krmení. Je levné, lehké a praktické.“ - Markéta
Specifikace:

 • Barva: šedá
 • Rozměry: 23 x 7,5 x 25 cm
 • Materiál: recyklovaný plast
 • Hmotnost: 230 g
 • Vyrobeno v Holandsku
 • Lojové koule nejsou součástí výrobku

Singing Friend

Firma Singing Friend byla založena díky lásce k ptákům v roce 1951 v Holandsku. Rodinná tradice byla postupně předána z otce na syna a nyní se předává dalším generacím. Výrobky Singing friend spojují design a přírodu k tomu, aby do zahrad a na balkóny s terasami přivedli nový život.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky