Ptačí polobudka pro skorce a konipasy

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pomoc zvířatům kolem nás

Pro skorce, konipasy nebo rehky domácí.

Vyrobeno v: EU

2 072 Kč včetně DPH

Kód: 620/2

Hmotnost: 5,20 kg

Dostupnost: Skladem

Novinka
  • Zabezpečená proti predátorům
  • Vyrobená z odolného dřevocementu
  • Pro skorce, konipasy nebo rehky domácí
Život skorce je těsně spjatý s rychle tekoucími čistými vodami. Ve vodě si hledá potravu a také u ní hnízdí. Skorci se potápějí a pod vodou se pohybují pomocí máchání křídel. Podobně i konipas rád pobývá v blízkosti vody (stojaté nebo i tekoucí), i když v ní neloví. Oba druhy rády zahnízdí v této budce, ve které se ale může ubytovat i jiný ptačí druh, například rehek domácí, který preferuje polobudky.

Ptačí budka má vnější rozměry 19 x 19 x  37 cm a vnitřní rozměry 18 x 18 cm.

Doporučené umístění: pod mosty a na svislé stěny. Na místa, která přirozeně sousedí s čistou tekoucí vodou. Budka by měla být instalována minimálně 1 metr nad maximální hladinou toku. Pro skorce se doporučuje umisťovat k hlubším tekoucím vodám, protože skorec se v případě nebezpečí potápí. V případě konipasů jsou vhodné i jen mokřady.

Ptačí budka pro: skorce nebo konipasy, v případě připevnění na budovu i pro rehka domácího.

Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.


Specifikace:

  • Barva: šedá
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Rozměry: 19 x 19 x  37 cm
  • Obsah balení: budka a kovový upevňovací držák (bez vrutů)
  • Váha: 4,7 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky