Ptačí siluety na sklo 9 ks - červené

Vyrobeno v ČR Pomoc zvířatům kolem nás

Nechrání jedna samolepka, jde o hustotu polepu.

79  včetně DPH

Kód: silcerv

Dostupnost: Skladem

  • Na archu je 9 siluet o velikosti od 6 do 20 cm
  • Ptačí siluety jsou nejznámější a nejdéle používanou pomůckou pro upozornění ptáků na skleněnou překážku.
  • Je však nutné je nalepit dostatečně hustě, ideálně s mezerami mezi jednotlivými siluetami kolem 10 cm.
  • Jedna „opuštěná“ silueta na velkém okně nebo skleníku opravdu mnoho neřeší, neboť rozhodně neplatí pověra, že jedna silueta dravce plaší ptáky v okolí okna.
Samozřejmě i výlep s většími vzdálenostmi je lepší než žádná ochrana, byť se zvyšující vzdáleností se efektivita ochrany snižuje.
Barvu siluet volte co nejvíce kontrastní k barvě okolí, která se v okně nejvíce odráží. (Tmavý les – bílá samolepka, nebe – černá samolepka). Zvažte i mix barev siluet, protože barva okolí se často mění v závislosti na ročním období.
Samozřejmě výlep těchto plných siluet můžete kombinovat i s s jinými motivy. Ptákům na tvaru nezáleží, samolepka jakéhokoliv tvaru jen upozorňuje překážku v průletu.

Lepte vždy (pokud možno) z vnější strany skla.

Ochrana ptáků před nárazy do skel je velmi potřebná. Odhaduje se, že jich jen v Evropě každý rok takto zahyne až 100 milionů! Více informací na www.ochranaptaku.cz
 

 

Specifikace:

Na archu je 9 siluet o velikosti od 6 do 20 cm
Životnost samolepky, při čistém a odmaštěném skle při lepení, může být i 10 let.
Upozornění: Pokud je to možné, lepte samolepky při teplotách nad + 5˚ C. Při nižších teplotách nahřejte nejprve skleněnou plochu mírně teplým fénem a pak samolepky nalepte. Při lepení při teplotách pod + 5˚ C nedoporučujeme mýt polepené skleněné plochy dříve, než venkovní teplota stoupne nad + 10˚ C

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva