Ptačí siluety na sklo 9 ks červené s průhlednými pruhy

Vyrobeno v ČR Pomoc zvířatům kolem nás

Nechrání jedna samolepka, jde o hustotu polepu.

85  včetně DPH

Kód: silcervec

Dostupnost: Skladem

  • Na archu je 9 siluet "šrafovaných" siluet o velikosti od 6 do 20 cm
  • Tyto "šrafované" siluety mají oproti plným tu výhodu, že jsou z vnitřní strany pohledově méně viditelné a méně stíní. Proto je doporučujeme všude tam, kde plná neprůhledná samolepka nevyhovuje.
  • Ptačí siluety jsou nejznámější a nejdéle používanou pomůckou pro upozornění ptáků na skleněnou překážku.
  • Je však nutné je nalepit dostatečně hustě, ideálně s mezerami mezi jednotlivými siluetami kolem 10 cm. Jedna „opuštěná“ silueta na velkém okně nebo třeba skleníku opravdu mnoho neřeší, neboť rozhodně neplatí pověra, že jedna silueta dravce plaší ptáky v okolí okna.
Samozřejmě i výlep s většími vzdálenostmi je lepší než žádná ochrana, byť se zvyšující vzdáleností se efektivita ochrany snižuje.
Barvu siluet volte co nejvíce kontrastní k barvě okolí, která se v okně nejvíce odráží. (Tmavý les – bílá samolepka, nebe – černá). Zvažte i mix barev siluet, protože barva okolí se často mění v závislosti na ročním období.

Výlep těchto plných siluet můžete kombinovat i s s jinými motivy. Ptákům na tvaru nezáleží, samolepka jakéhokoliv tvaru jen upozorňuje na překážku v průletu.

Lepte vždy (pokud možno) z vnější strany skla. 

Ochrana ptáků před nárazy do skel je velmi potřebná. Odhaduje se, že jich jen v Evropě každý rok takto zahyne až 100 milionů! Více informací na www.ochranaptaku.cz
 

 

Specifikace:

Na archu je 9 siluet "šrafovaných" siluet o velikosti od 6 do 20 cm
Kombinace červených a průhledných čar
Upozornění: Pokud je to možné, lepte samolepky při teplotách nad + 5˚ C. Při nižších teplotách nahřejte nejprve skleněnou plochu mírně teplým fénem a pak samolepky nalepte. Při lepení při teplotách pod + 5˚ C nedoporučujeme mýt polepené skleněné plochy dříve, než venkovní teplota stoupne nad + 10˚ C.
 

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva