Samolepky kolečka se siluetou černé - 40 ks

Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Decentní varianta samolepek na sklo. Nechrání jedna samolepka, jde o hustotu polepu.

Země původu: Český výrobek

95 Kč včetně DPH

Kód: samolepkolcer

Hmotnost: 0,03 kg

Dostupnost: Skladem

  • 40 samostatných samolepek koleček o průměru 3,7 cm.
  • Samolepky na sklo jsou nejznámější a nejdéle používanou pomůckou pro upozornění ptáků na skleněnou překážku.
  • Je nutné je nalepit dostatečně hustě, ideálně s mezerami mezi jednotlivými siluetami kolem 10 cm.
  • Jedna „opuštěná“ samolepka na velkém okně nebo třeba skleníku nic neřeší.
Arch samolepek 35 x 25 cm obsahuje 40 samostatných samolepek koleček o průměru 3,7 cm. Samolepky jsou nejznámější a nejdéle používanou pomůckou pro upozornění ptáků na skleněnou překážku. Je však nutné je nalepit dostatečně hustě, ideálně s mezerami mezi jednotlivými siluetami kolem 10 cm. Jedna „opuštěná“ samolepka na velkém okně nebo třeba skleníku opravdu nic neřeší Samozřejmě i výlep s většími vzdálenostmi je lepší než žádná ochrana, byť se zvyšující vzdáleností se efektivita ochrany snižuje.

Tato kolečka s průhlednou siluetou mají tu výhodu, že jsou z vnitřní strany pohledově méně viditelná a méně stíní než běžné siluety. Proto je doporučujeme všude tam, kde plná neprůhledná samolepka nevyhovuje. Navíc jsou tato kolečka na ploše velmi elegantní a decentní a jsou tak vhodná jak pro okna bytů a RD, tak i na velmi moderní budovy - prosklené kanceláře atp.

Samozřejmě výlep koleček můžete kombinovat i s jinými tvary z naší nabídky. Ptákům na tvaru nezáleží, samolepka jakéhokoliv tvaru jim jen označuje překážku v průletu. Lepte vždy (pokud možno) z vnější strany skla. Pokud je to možné, kombinujte více barev (viz ukázkové foto).

Ochrana ptáků před nárazy do skel je velmi potřebná. Odhaduje se, že jich jen v Evropě takto zahyne až 100 milionů ročně! Více informací na www.ochranaptaku.cz

Specifikace:

  • Rozměry: každá samolepka má průměr cca 3,7 cm
  • Upozornění: Pokud je to možné, lepte samolepky při teplotách nad + 5˚C. Při nižších teplotách nejprve nahřejte skleněnou plochu mírně teplým fénem a pak samolepky nalepte. Při lepení při teplotách pod + 5˚C nedoporučujeme mýt polepené skleněné plochy dříve, než venkovní teplota stoupne nad + 10˚C.

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky