Včelky samotářky - cihla z dřevocementu

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Jednoduchý, praktický a bezpečný hmyzí domek pro včelky samotářky.

599 Kč včetně DPH

Kód: 375/1

Hmotnost: 4,10 kg

Dostupnost: Skladem

  • Cihla z dřevocementu s otvory vyhovuje těm druhům včelek samotářek, které vyhledávají k rozmnožování a úkrytu staré omítky nebo díry v písku.
  • Různé průměry dírek slouží pro různé druhy samotářek.
  • Dutinky jsou chráněny před strakapoudy, kteří dřevěné domky často predují.
Cihla je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci.

Doporučené umístění: Cihla je dodávána s kovovým závěsem. Lze ji tak snadno pověsit přímo na strom, který potřebuje dobré opylení, ideálně však na slunné místo chráněné před větrem. Můžeme ji zavěsit i do pergoly, zahradního domku (kam je možný vlet), pod přesah střechy kůlny a podobně. Pro pozorování je dobré umístit domek tam, kde se častěji pohybujete.

Cihla slouží pro více druhů včelek samotářek. Ty mají nenahraditelnou roli v opylení okrasných i plodících rostlin. Některé rostliny opylují nejlépe a často nahrazují běžné včely medonosné. Samotářek bohužel v přírodě ubývá a jejich přirozená útočiště a domovy mizí. Intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí. Včely samotářky jsou velmi mírumilovné, některé druhy žihadla nemají, jiné je použijí jen tehdy, pokud se cítí ohrožené na životě.
Více informací o těchto užitečných opylovačích najdete na našich webech www.zivotnazahrade.cz nebo www.vcelkysamotarky.cz.
 
Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.

Specifikace:

  • Rozměry: 14,5 x 27 x 8,5 cm
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Váha: 3,7 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky