Včelky samotářky - dům se slámkami

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

"Nezničitelný" dřevocement a stovky slámek = dům pro až tisíce skvělých opylovačů.

989  včetně DPH

Kód: 374/4

Datum dodání: Na dotaz

  • S ochranou před strakapoudy
  • Tento domek obsahuje velké množství dutých slámek z certifikovaných evropských farem. Díky různým průměrům slámek poskytuje bezpečný úkryt pro rozmnožování různých druhů včelek samotářek.
  • Výrobek má z čelní strany drátěnou síť, protože ptáci rádi vybírají larvy a vajíčka hmyzu a vytahují slámky.
Důležité upozornění! Zájem o výrobky Schwegler v celé Evropě rok od roku roste tak enormně, že německá výroba absolutně nestíhá. Nyní celý region navíc zasáhly i karanténní opatření.
Přestože se snažíme výpadkům na skladě předcházet, v situaci, kdy dodací lhůty jsou v řádech měsíců, je to nereálné. Pokud je tedy nějaký výrobek Schwegler veden v informaci o dostupnosti jako "Na dotaz", je potřeba počítat s dlouhou dodací lhůtou, kdy termín dodání aktuálně nevíme.
Samozřejmě jsme mohli nedostupné výrobky shodit z nabídky, jak to v jiných kategoriích běžně děláme. Ale ono se vyplatí na ně počkat. Ne nadarmo je doporučují všechny ornitologické společnosti v Evropě a další ochranářské organizace. S ohledem na jejich extrémní životnost to za pár měsíců čekání stojí.
Pokud objednáte mix výrobků, které jsou a nejsou skladem, budeme aktuálně nedostupné zboží expedovat dodatečně, hned jak dorazí. O doposlání dostanete info e-mailem. Děkujeme za pochopení. Petr Dobrý

Schránka domu je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost schránky domku (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř domku.
Domek musí zůstat venku celoročně, v zimě je používán jako zimní úkryt nejen včelkami, ale i řadou dalších užitečných hmyzích tvorečků. Čištění není nutné, včelky vše obstarají samy.
Doporučené umístění: Dům je dodáván s kovovým zavěšením. Lze jej tak snadno zavěsit přímo na strom, který potřebuje dobré opylení, ideálně však na slunné místo, chráněné před větrem. Můžeme jej zavěsit i do pergoly, zahradního domku (kam je možný vlet), pod přesah střechy kůlny a podobně. Pro pozorování je dobré domek umístit na místo, kde se častěji pohybujeme
Tento domek využívají: včely samotářky, ale i další užitečný hmyz.
Včely samotářky mají nenahraditelnou roli v opylení okrasných i plodících rostlin. Některé rostliny opylují přitom nejlépe a často nahrazují běžné včely. Bohužel jich v přírodě ubývá a jejich přirozená útočiště a domovy mizí. Intenzivní zemědělství, výstavba a přílišné používání pesticidů a herbicidů jim škodí. Včely samotářky jsou velmi mírumilovné, některé druhy žihadla nemají, jiné je použijí jen tehdy, pokud se cítí ohrožené na životě.
Více informací o těchto užitečných opylovačích najdete na našich webech www.zivotnazahrade.cz nebo www.vcelkysamotarky.cz

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Materiál: dřevocement a slámky a kovová mřížka
  • Rozměry: 20,5 x 22,5 x 29,0 cm
  • Váha:
  • 5,0 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Vaše dotazy

Zpráva