Zabezpečení větracího otvoru proti čmeláčím predátorům vč. záklopky – typ 2020/A

Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Na dřevěné čmelíny, pro větrací otvory 4 cm a menší.

Země původu: Český výrobek

109 Kč včetně DPH

Kód: nahrvetr

Hmotnost: 0,04 kg

Dostupnost: Skladem

  • Zajistí ochranu větracího otvoru před čmeláčími predátory
  • Vhodné na starší i novější typy čmelínů, i na ty doma vyráběné
  • Připevnění pomocí vrutů
  • Jen v zelené barvě
Zavírání je součástí všech dřevěných čmelínů Zelená domácnost, ale pro sezónu 2020 a další jsme jej vylepšili. Sklolaminátovou síťku jsme nahradili pevnější hliníkovou (nižší riziko prokousání síťky čmeláky) a jemnější síťku zaměnili za ještě hustější a pevnější síťku z uhelonu (na základě doporučení skupiny Čmeláci plus). Ta by měla zabránit vstupu i nejmenších škůdců do čmelína větracím otvorem. Obě síťky jsou ke dřevu lepené, pro maximální těsnost. Toto vylepšené zabezpečení lze využít i na starší typy čmelínů Zelené domácnosti a samozřejmě i na ty dřevěné - podomácku vyráběné. Jednoduchá konstrukce umožňuje snadnou manipulaci s uzávěrem větracího otvoru, který tak můžete jedním pohybem uzavřít či otevřít a to částečně i úplně. V případě extrémně chladného počasí můžete pod mřížku ještě vložit výstelku jako další izolaci - po oteplení ji vyndejte. Pokud budete toto zabezpečení používat pro podomácku vyráběný čmelín, doporučujeme podobné síťky nalepit vhodným lepidlem i z vnitřní strany čmelína (čmelíny Zelené domácnosti jsou vnitřními síťkami již vybaveny z výroby).

Zavírání větracího otvoru se přidělává 2 vruty, které jsou součástí výrobku. Jsou vhodné na otvor o průměru 4 cm a menší. Pro odstranění případné netěsnosti mezi pohyblivým víčkem a kolečkem se síťkou, jsme přidali další 2 malé vruty. Jejich našroubováním do předvrtaných otvorů ve víčku víčko dokonale přitáhnete ke kolečku. V době pootevírání větracího otvoru musíte tyto vruty vyšroubovat, aby šlo s víčkem pohybovat.

Tip Zelené domácnosti: Při případné domácí výrobě čmelína nezapomínejte na větrací otvor a jeho zabezpečení proti zavíječi a dalším čmeláčím predátorům. I při umístění čmelína do plného stínu může při parnech bez větrání docházet k přehřátí hnízda a také k přílišné vlhkosti v hnízdě.

Specifikace:

  • Materiál: překližka natřená ekologickou zelenou barvou, síťka z hliníku a jemnější síťka z uhelonu s ještě menšími oky
  • Vhodné pro otvor o průměru max. 4 cm
  • Barva: zelená
  • Rozměry: celé zabezpečení včetně záklopky 7,5cm, otvor 4cm

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky