Budka pro menší druhy netopýrů 3FN

Z přírodního materiálu Dřevo s FSC certifikací Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Do lesa nebo parku – s ochranou před predátory – 2 vchody.

999 Kč včetně DPH

Kód: 138/2

Hmotnost: 5,10 kg

Dostupnost: Skladem

  • Ideální pro umístění v lese, v parku nebo lesní části zahrady
  • Konstrukce (užší vletový otvor oproti budce 2FN) je ideální pro menší druhy netopýrů
  • Poskytuje zvýšenou ochranu před predátory, průvanem a přímým světlem
Budka má dva vchody. Přední pro přímý přílet do budky a zadní (v dolní části budky) pro ty netopýry, kteří přistanou na kmeni stromu a do budky šplhají. Součástí výrobku je i speciální hliníkový hřebík, který můžete bez obav zatlouct do kmene stromu.
Tento typ netopýří budky nelze předělat na ptačí budku. Pro takové účely můžete použít například budku 2F.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř dutiny jako u dřevěných budek.

Doporučené umístění:
minimální výška 2,5 metru, teplá JV – JZ strana kmene, volný letový prostor kolem budky
Tuto budku běžně využívají: menší druhy netopýrů žijící v lesích
Čištění a kontrola: Budka je téměř samočistící, trus může vypadávat ven. Přesto je kontrola a čistění doporučena v případě využití velkou skupinou netopýrů. Přední panel lze snadno odstranit. (Kontrola a čistění by mělo být prováděno tak, aby nedocházelo k rušení obyvatelů budky).

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.

 

Specifikace:

  • Venkovní rozměry: průměr 16 cm, výška 36 cm
  • Barva: černá, šedý čelní panel
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Váha: cca 4,6 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky