Budka pro netopýry na stěny nebo do zateplení 2FR - i pro skupinové použití

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pomoc zvířatům kolem nás

Na zeď i do zateplení - možno instalovat i jako průlezné budky mezi sebou.

1 999 Kč včetně DPH

Kód: 755/1

Hmotnost: 9,90 kg

Dostupnost: Skladem

  • Vhodná pro všechny druhy netopýrů, které využívají štěrbinové a dutinové úkryty v budovách
  • Bezúdržbové řešení umožňuje zabudování těchto budek přímo do stěny domu
  • Budka je samočistící
Otvor v zadní stěně budky umožňuje využít budku jako průlezný tunel do stávajících netopýřích úkrytů ve zdech nebo jiných částech budov při jejich rekonstrukcích a zateplování. Pokud se budka instaluje otvorem např. na využívanou spáru mezi panely, umožňuje netopýrům i po zateplení využívat původní úkryt.
Budky mají předpřipravené průlezné otvory také na bocích. Pokud se umístí několik budek vedle sebe, lze tak vytvořit mnohem větší prostory díky tomu, že netopýři mohou snadno prolézat z jedné budky do druhé. Tyto otvory jsou pouze naznačené a lze je snadno vyťuknou kladívkem. Samozřejmě, že pokud budete budku osazovat jednotlivě, otvor kladívkem nevyrážíte.

Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř dutiny.

Doporučené umístění: Budka se instaluje na vnějších stěnách budov. Lze ji snadno začlenit do izolační vrstvy, pod dřevěné obložení nebo do zdi během rekonstrukcí, přestaveb a zateplování budov, případně do betonu např. při stavbách mostů apod.
Výhodná je možnost instalovat vedle sebe několik budek, které jsou navzájem propojené prostřednictvím bočních otvorů. To umožňuje vytvořit dostatečně velký úkryt pro větší skupiny netopýrů. Doporučujeme propojení alespoň tří budek.
Tuto budku běžně využívají: všechny štěrbinové a dutinové druhy netopýrů.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Materiál: Schwegler dřevocement s vestavěnými vnitřními příčkami
  • Pokud je to nutné, je možné budku z vnější čelní strany natřít paropropustnou barvou.
  • Rozměry: výška 47,5 cm, šířka 20 cm, hloubka 12,5 cm
  • Rozměry vchodu: 15 cm x 9 cm x 2 cm
  • Váha: 9,8 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky