Budka pro netopýry - průlezná 1FE

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pomoc zvířatům kolem nás

Pro zachování stávajících úkrytů při zateplování domu.

1 599 Kč včetně DPH

Kód: 747/6

Hmotnost: 5,10 kg

Dostupnost: Skladem

  • Tato bezúdržbová budka je vhodná k instalaci na stěnu domu nebo do zateplení.
  • Otevřená zadní stěna umožňuje netopýrům i po zateplení či rekonstrukci domu nadále využívat stávající úkryty ve zdech nebo ve spárách mezi panely.
  • Netopýři preferují již známá místa a úkryty, a proto je tato budka zvláště vhodná k použití při přestavbách, modernizacích a zateplování domů, kde se již netopýři vyskytují.
  • Doporučená je instalace několika budek tohoto typu vedle sebe.
Tuto budku lze dobře využít i v případě nálezu netopýrů v průběhu zateplování, instaluje se jako průlezný tunel skrz izolační vrstvu a poskytne tak vhodnou ochranu kolonii netopýrů, aniž by bylo nutné zastavovat stavební práce.
Lze ji ale také samozřejmě použít k vytvoření nového úkrytu pro netopýry jak na rekonstruovaných domech, tak na novostavbách. Pokud nepotřebujete zachovat stávající úkryt netopýrů, můžete budku doplnit o volitelný zadní panel 1FE.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Doporučené umístění:
Protože je tato budka hluboká jen 8 cm, velmi dobře se integruje do izolace domu nebo zdiva. Pokud je to nezbytné, je možné ji přidělat na původní zeď pomocí vrutů, hmoždinek a dvou otvorů (v budce již předpřipravených).

Tuto budku běžně využívá:
většina druhů netopýrů, kteří vyhledávají úkryty v lidských stavbách.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.


Specifikace:

  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Rozměry: výška 30 cm x šířka 30 cm x hloubka 8 cm
  • Váha: 5,1 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky