Darovací listina Arnika – Vysazení stromu

Nákupem podpoříte neziskový projekt

Koupí certifikátu podpoříte výsadbu stromů a péči o ně.

500 Kč včetně DPH

Kód: arnikavysazenistromu

Hmotnost: 0,05 kg

Dostupnost: Skladem

  • Zakoupením darovací listiny podpoříte výsadbu stromů a péči o ně
Pro výsadby nakupuje Arnika kvalitní sazenice a pomůcky nezbytné k tomu, aby zasadila nové stromky a zajistila, aby zdárně prospívaly. Takové stromy jsou historií místa i jeho symbolem, dávají nám potřebný kyslík, jsou obranou před prachem i horkem v parných dnech a domovem mnoha živočichů, ze kterých máme prospěch i my.

Péče o stromy v Arnice
Vzrostlé stromy v krajině a v sídlech vytváří hodnoty, bez kterých se neobejdeme. Stromy lemující krajské silnice jsou významným krajinným prvkem a utvářejí krajinu tak, aby se nám v ní žilo příjemně a zdravě. Nemůžeme proto přistoupit na jednostranně výhodné požadavky na kácení (např. rozšíření silnice) a vyžadujeme řešení zajišťující dlouhodobou existenci linií stromů podél našich silnic. Místo plošného kácení stromů prosazujeme změnu chování řidičů, snížení rychlosti při průjezdu silnicí lemovanou stromy, instalaci svodidel a dalších pasivních bezpečnostních prvků. Stromy v našich sídlech dotvářejí veřejný prostor a zvyšují jeho hygienickou i estetickou hodnotu. Vzrostlé stromy a jejich životní prostor nemohou ustupovat jednostranně připraveným developerským projektům ani technicky zastaralým řešením pro infrastrukturu. Požadujeme řešení, které ochrání stávající stromy v ulicích a umožní výsadbu dalších, řešení odpovídající současným technologiím a požadavkům na kvalitní bydlení. Prosazujeme, aby stromy měly v ulicích stejná ochranná pásma jako infrastruktura. Vystupujeme aktivně na ochranu stromů, motivujeme občany k ochraně zeleně v místě jejich bydliště, podporujeme je ve vzdělávání a v komunikaci se samosprávou. Podrobněji o projektu na arnika.org/stromy

Arnika je česká nezisková organizace, která od roku 2001 spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí. Jejím posláním je chránit přírodu a zdravé prostředí pro budoucí generace doma i ve světě. Dlouhodobě prosazuje méně odpadů a nebezpečných látek, živé řeky a pestrou přírodu a právo občanů rozhodovat o životním prostředí.


Specifikace:

  • Certifikát je otevírací, formát A5, po otevření formát A4 na šířku

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky