Hmyzí domek pro včelky samotářky a další hmyz Barn

Dřevo s FSC certifikací Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Šikovný multifunkční hmyzí hotel pro užitečný hmyz, vhodný i na parapet.

Certifikace: FSC dřevo

499 Kč včetně DPH

Kód: BEEBARN

Hmotnost: 0,80 kg

Dostupnost: Skladem

  • K pověšení na stěnu, terasu nebo na strom
  • K postavení na špalek nebo zídku
  • Pro včelky samotářky,  vosíky, zlatoočky, slunéčka
  • Ze dřeva s FSC certifikací a recyklovaného plastu
Tento hmyzí domek můžete pověsit na stěnu, na terasu, strom nebo třeba postavit na špalek nebo zídku. Horní část slouží včelkám samotářkám, které v dutinkách hledají úkryt i prostor pro rozmnožování. Samotářky jsou výborní opylovači a využívají takové dutinky po generace. Spodní část bude využita dle náplně, kterou zvolíte. Pokud necháte její vnitřní prostor prázdný, mohou jej využít například mírumilovní vosíci pro umístění svého hnízda. Pokud jej naplníte kůrou, štěrbiny mezi kůrou rády využívají zlatoočky. Při naplnění slámou nebo senem je takový prostor atraktivní pro slunéčka. Zlatoočky i slunéčka jsou užitečnými predátory mšic. Při umístění na špalek jej mohou využít i další dobří likvidátoři mšic - škvoři.

Hmyzí domek je vyroben ze dřeva s FSC certifikací, přední odnímací destička je z recyklovaného plastu.

Doporučené umístění:
slunné teplé místo, chráněné před severním větrem. Na zimu je možné domek uklidit do nevytápěných prostor (kůlna), ale nezapomeňte jej v předjaří vrátit na původní místo.

Tento hmyzí domek běžně využívají: včelky samotářky a dle náplně spodní části (náplň není součástí výrobku) vosíci, zlatoočky, slunéčka, škvoři…
 

 

Specifikace:

  • Rozměry: 212 x 170 x 105 mm
  • Materiál: FSC dřevo, recyklovaný plast
  • Váha: 655 g
  • Dřevo s FSC certifikátem - Certifikace FSC představuje důvěryhodný systém lesní certifikace a certifikace spotřebitelského řetězce s celosvětovou působností. Díky své transparentnosti, otevřenosti všem zájmovým skupinám a striktním sociálním a ekologickým standardům má FSC podporu největších environmentálních organizací.
     

Wildlife World

Britská firma Wildlife World je známá svojí láskou ke zvířatům a přírodě. A tak se není čemu divit, že kromě toho, že ve svých vlastních dílnách vyrábí unikátní sortiment budek, domečků a krmítek, věnuje se i osvětě a spolupráci s ekologickými organizacemi. Ve výrobě důsledně využívá jen certifikované FSC dřevo a ekologicky šetrné barvy a recyklovaný papír. Podporuje i organizace zabývající se ochranou klimatu.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky