Hmyzí hotel na okenní parapet ZD

Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Dřevěný hmyzí domek k položení na parapet, pro pomoc hmyzu ve městě.

Země původu: Český výrobek

1 169 Kč včetně DPH

Kód: hhpar

Hmotnost: 2,30 kg

Dostupnost: Skladem

  • Poslední kusy za tuto cenu!
  • Nový hmyzí hotel z naší české výroby je konstruován pro snadné a bezpečné umístění na okenní parapet i ve vyšších patrech domu, bez nutnosti vrtání do zdi
  • S polohovacími nožičkami pro srovnání budky na šikmém parapetu
  • S přidělanou plastovou síťkou na zadní straně hotýlku pro zabezpečení před pádem z parapetu při silném větru jejím přivřením do okna (funguje pro všechny typy oken - viz foto)
  • S oplechovanou střechou pro maximální životnost
  • Český výrobek
Hmyzí hotel z naší české výroby je konstruován pro snadné a bezpečné umístění na okenní parapet i ve vyšších patrech domu, bez nutnosti vrtání do zdi.

Část s mřížkou slouží včelkám samotářkám, které v dutinkách hledají úkryt i prostor pro rozmnožování. Samotářky jsou výborní opylovači a drží se v takových dutinkách po generace. Část se štěrbinami bude využita dle náplně, kterou zvolíte. Pokud necháte její vnitřní prostor prázdný, mohou jej využít například mírumilovní vosíci pro umístění svého hnízda, pokud tam vložíte napříč jen klacík, může takový prostor sloužit jako úkryt při nepohodě pro motýly a můry. Pokud jej naplníte kůrou, štěrbiny mezi ní rádi využívají zlatoočky. Při naplnění slámou nebo senem je takový prostor atraktivní pro slunéčka. Zlatoočky i slunéčka jsou užitečnými predátory mšic.

Dutinky z drceného bambusu pro část pro samotářky jsou dodávány zvlášť a je potřeba si je nastříhat a vložit do domku. Dutinky by se neměly dotýkat kovové mřížky, která zabraňuje vytahování dutinek a vyzobání vajíček nebo larev samotářek ptáky. Nechte proto mezi mřížkou a dutinkami mezeru cca 1 cm.
Stříhání a plnění můžete dělat s dětmi, takové budování domku pro užitečný hmyz je bude bavit, nemluvě o následném pozorování hmyzu.

Tento hmyzí domek využijí: včelky samotářky a dle náplně levé části (není součástí výrobku) vosíci, motýli, zlatoočky, slunéčka…
Umístění: hmyzí hotel můžete umístit na každý parapet o šířce min.10 cm. Přivřením síťky do okna ho zabezpečíte před shozením silným větrem. Pokud máte okno před větrem chráněné, je velmi snadné síťku odstřihnout.
K umístění v přízemí až třeba do 10. patra domu, na slunné a teplé místo chráněné před severním větrem. Na zimu je možné domek uklidit do nevytápěných prostor, ale nezapomeňte jej v předjaří vrátit na původní místo.
 

 Specifikace:

  • Materiál: ekologická dřevěná lepená deska, vruty, plechová střecha (pozink), polohovací přední nožičky, zadní z recyklovaného plastu, cca 50 dutinek z drceného bambusu pro nastříhání do domečku.
  • Rozměry: 38 x 12 x 18 cm

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky

Sršně - velká budka
AkceDoprava zdarmaSleva 31%