Kuchyňská semínková směs letniček 10g

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Směs rostlin, jejichž květy je možné použít na přízdobu pokrmů, dortů, limonád a nápojů.

Země původu: Český výrobek

96 Kč včetně DPH

Kód: semkuchyn

Hmotnost: 0,01 Kg

Dostupnost: Skladem

  • Pro přízdobu a ochucení jídel a nápojů
  • Osivo stačí na min. 5 m2 plochy
  • Vyrobeno exklusivně pro Zelenou domácnost
V české monokulturní krajině mají užiteční hmyzáci čím dál tím větší problém najít po celou sezonu dostatek různorodé a chemicky neošetřené potravy. 

Kuchyňská směs je směs jednoletých rostlin k přímému výsevu, jejichž květy je možné použít na přízdobu pokrmů, dortů, limonád a nápojů. Některé druhy jsou léčivé, nebo je možné je použít jako koření. Jako tzv. jedlé květy, tedy rostliny, které mají květy vhodné pro přízdobu pokrmů, je možné použít měsíček (Calendula), chrpu (Centaurea), kopretinu osenní (Chrysanthemum segetum), slunečnici (Helianthus annuus), mák (Papaver), aksamitník (Tagetes patula a tenuifolia), jetel inkarnát (Trifolium incarnatum), lichořeřišnici větší (Tropaeolum majus) a heřmánek pravý (Matricaria chamomilla). Z kořeninových a léčivých rostlin jsou ve směsi koriandr (Koriandrum sativum), brutnák lékařský (Borago officinalis), anýz (Pimpinella anisum) a kopr (Anethum graveolens). Směs je na záhoně okrasná, kvete různobarevně celou vegetační sezónu, je atraktivní i pro opylovače a motýly. Doporučený výsevek na m2 je 2 g osiva. Výška směsi je 60-100 cm v závislosti na půdních podmínkách a zálivce. Vyklíčení všech druhů podpoříte několika zálivkami po výsevu. Balení 10 g stačí na osetí plochy cca 5-10 m2.

Výsev a péče: Založení letničkového záhonu je velice snadné. Směsi můžeme vysévat od poloviny dubna do poloviny května a již za 6-8 týdnů začínají kvést. Před výsevem pozemek odplevelíme a vyhnojíme minerálním hnojivem (cca 20 g/m² Cererit). Na takto připravenou plochu již můžeme vysévat. Doporučený výsevek je 2 g/m² (u směsi Gerilová 1-2 g/m²), pokud chceme velice hustý porost, můžeme výsevek zvýšit až na 5 g/m². Vysetou směs je nutné zasekat hráběmi, uválcovat a je možné ji zalít. Výsev je tedy podobný jako při zakládání okrasného trávníku. Stačí pouze jedno odplevelení během celé vegetační sezóny, protože po zapojení porostu se již plevele nemají šanci prosadit. Zaléváme do doby, než rostliny dosáhnou výšky cca 15 cm, v období dlouhotrvajícího sucha i v průběhu vegetace.
 

Specifikace:

  • Složení: měsíček (Calendula), chrpa (Centaurea), kopretina osenní (Chrysanthemum segetum), slunečnice (Helianthus annuus), mák (Papaver), aksamitník (Tagetes patula a tenuifolia), jetel inkarnát (Trifolium incarnatum), lichořeřišnice větší (Tropaeolum majus), heřmánek pravý (Matricaria chamomilla), koriandr (Koriandrum sativum), brutnák lékařský (Borago officinalis), anýz (Pimpinella anisum) a kopr (Anethum graveolens)
  • Vystačí na cca 5 m2
  • Český výrobek

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky