Semínková směs letniček Kytice 10g

Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Směs letniček pro dostatek řezaných květů po celou vegetační sezónu.

Země původu: Český výrobek

119 Kč včetně DPH

Kód: semkytice

Hmotnost: 0,02 kg

Dostupnost: Skladem

  • Pro dostatek řezaných květů do vázy
  • Osivo stačí na min. 5 m2 plochy
  • Vyrobeno exklusivně pro Zelenou domácnost
V české monokulturní krajině mají užiteční hmyzáci čím dál tím větší problém najít po celou sezonu dostatek různorodé chemicky neošetřené potravy. 

Směs letniček k přímému výsevu, která vám zajistí dostatek řezaných květů po celou dobu vegetační sezóny, některé druhy je možné sušit a použít jako „slaměnky“ k výzdobě interiéru. Směs obsahuje atraktivní odrůdy určené speciálně pro řez květů. K řezu květů jsou ve směsi zastoupeny slunečnice (Helianthus), len (Linum), šáter (Gypsophila elegans), měsíček (Calendula), chrpa (Centaurea), kosmos (Cosmos bipinnatus), astry (Callistephus), godécie (Godetia grandiflora), ostálka (Zinnia), mák (Papaver rhoeas), černucha (Nigella damascena), ostrožka (Delphinium consolida), třepatka (Rudbeckia hirta). K sušení je možné použít rozkvetlé květenství ostrožky, tobolky lnu, tobolky černuchy, makovice máku, květenství šáteru (Gypsophila elegans) a květenství třepatky. Doporučený výsevek na m2 je 1 g osiva. Doporučujeme květy pravidelně řezat, aby se vytvořilo místo pro druhy kvetoucí v závěru vegetace, především astry, třepatky a ostálky. Vyklíčení všech druhů podpoříte několika zálivkami po výsevu.

Výsev a péče: Založení letničkového záhonu je velice snadné. Směsi můžeme vysévat od poloviny dubna do poloviny května a již za 6-8 týdnů začínají kvést. Před výsevem pozemek odplevelíme a vyhnojíme minerálním hnojivem (cca 20 g/m² Cererit). Na takto připravenou plochu již můžeme vysévat. Doporučený výsevek je 2 g/m² (u směsi Gerilová 1-2 g/m²), pokud chceme velice hustý porost, můžeme výsevek zvýšit až na 5 g/m². Vysetou směs je nutné zasekat hráběmi, uválcovat a je možné ji zalít. Výsev je tedy podobný jako při zakládání okrasného trávníku. Stačí pouze jedno odplevelení během celé vegetační sezóny, protože po zapojení porostu se již plevele nemají šanci prosadit. Zaléváme do doby, než rostliny dosáhnou výšky cca 15 cm a v období dlouhotrvajícího sucha i v průběhu vegetace.
 

Specifikace:

  • Složení: slunečnice (Helianthus), len (Linum), šáter (Gypsophila elegans), měsíček (Calendula), chrpa (Centaurea), kosmos (Cosmos bipinnatus), astry (Callistephus), godécie (Godetia grandiflora), ostálka (Zinnia), mák (Papaver rhoeas), černucha (Nigella damascena), ostrožka (Delphinium consolida), třepatka (Rudbeckia hirta)
  • Na cca 5 m2
  • Český výrobek

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky