Gerilová směs pro výraznou zahradu

Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Pro pestrou a výraznou zahradu s červeno-oranžovým květenstvím.

119 Kč včetně DPH

Kód: semgeril

Hmotnost: 0,02 kg

Dostupnost: Skladem

  • Pro výrazné červeno-oranžové květenství vaší zahrady
  • Osivo stačí na min. 5 m2 plochy. I takto malý kousek může pomoci.
  • Vyrobeno exklusivně pro Zelenou domácnost
  • Směs je sestavena tak, aby na zaseté ploše stále něco kvetlo.
V české monokulturní krajině mají užiteční hmyzáci čím dál tím větší problém najít po celou sezonu dostatek různorodé a chemicky neošetřené potravy. 

Tato směs je určena pro intervence v prostoru, tedy vytvoření výrazného barevného rostlinného prvku. Její barevnost je červeno-oranžová. Je složena z letniček, které zajistí květ po celou dobu vegetace. Částečně se přesemeňuje, tedy následující rok vyrostou některé letničky z osiva, které vypadalo ze semeníků rostlin v prvním roce.

Složení směsi: Je složena z červeného máku (Papaver), sluncovky kalifornské (Eschscholtzia californica), měsíčku (Callendula), lnu (Linnum), aksamitníku (Tagetes) a velkokvěté ostálky (Zinnia). Směs je vysoká cca 80 cm.

Nejprve vykvete (na začátku července) Eschscholzia (oranžovočervené květy). V prvních polovině července vykvetou červené máky, v této chvíli je směs nejvýraznější. Na ně navazuje tmavě červený len. V této chvíli přebírá štafetu Callendula (oranžovo-červená) a středně vysoká odrůda Tagetsu s velkokvětou Zinnia. Směs z dálky působí jednolitým barevným dojmem, barevnost se v průběhu doby mění z červené na oranžovočervenou. Z blízka je vidět složení z jednotlivých letniček, a tak nevypadá fádně. Podobná směs není na trhu. Většinou se k intervencím používají jednotlivé letničky, hlavním problémem ale je, že doba vlastního květu je omezena na cca 2-3 týdny. Balení 10 g stačí na osetí plochy cca 5-10 m2.

Výsev a péče: Založení letničkového záhonu je velice snadné. Směsi můžeme vysévat od poloviny dubna do poloviny května a již za 6-8 týdnů začínají kvést. Před výsevem pozemek odplevelíme a vyhnojíme minerálním hnojivem (cca 20 g/m² Cererit). Na takto připravenou plochu již můžeme vysévat. Doporučený výsev je 2 g/m² (u směsi Gerilová 1-2 g/m²), pokud chceme velice hustý porost, můžeme výsev zvýšit až na 5 g/m². Vysetou směs je nutné zasekat hráběmi, uválcovat a je možné ji zalít. Výsev je tedy podobný jako při zakládání okrasného trávníku. Stačí pouze jedno odplevelení během celé vegetační sezóny, protože po zapojení porostu se již plevele nemají šanci prosadit. Zaléváme do doby, než rostliny dosáhnou výšky cca 15 cm, v období dlouhotrvajícího sucha i v průběhu vegetace.
 

Specifikace:

  • Složení: červený mák (Papaver), sluncovka kalifornská (Eschscholtzia californica), měsíček (Callendula), len (Linnum), aksamitník (Tagetes) a velkokvětá ostálka (Zinnia)
  • Vystačí na cca 5 m2
  • Český výrobek

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky