Bylinková směs pro opylovače

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v ČR Pomoc zvířatům kolem nás

Pro pestřejší zahradu a pomoc opylovačům, na cca 5 m2.

55 Kč včetně DPH

Kód: sem5

Dostupnost: Skladem

  • Osivo stačí na min 5 m2 plochy. I takto malý kousek může pomoci.
  • Směs je sestavena tak, aby na této ploše neustále něco kvetlo.
V české monokulturní krajině mají užiteční hmyzáci čím dál tím větší problém najít po celou sezonu dostatek různorodé, nechemizované potravy. Tuto rychle rostoucí směs jednoletých semínek sestavila a ručně nasáčkovala Jana Nováková, absolventka Kurzů permakulturního designu u Jaroslava Svobody (janinyzahrady.cz).

Složení směsi: Čekanka obecná (Cichorium intybus), černucha damašská (Nigella damascena), divizna velkokvětá (Verbascum densiflorum), dobromysl obecná (Origanum vulgare), fenykl obecný (Foeniculum vulgare), kerblík třebule (Anthriscus cereifolium), len setý (Linum usitatissimum), měsíček lékařský (Calendula officinalis), mydlice lékařská (Saponaria officinalis), pupalka dvouletá (Oenothera biennis), routa vonná (Ruta graveolens), řepík lékařský (Agrimonia eupatoria), šalvěj přeslenitá (Salvia verticillata), třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum)
Výsev a péče: Semena vysít rovnoměrně na běžně připravený záhon a opatrně rukou nebo hrabičkami zapravit do půdy nebo jemně zasypat zeminou, nejlépe během dubna (lze i později - s rizikem, že rostliny budou slabší a pokvetou kratší dobu). Požadavky na pěstování jsou podobné běžným zahradním rostlinám. Směs obsahuje jednoleté i víceleté druhy. Některé z víceletých druhů mohou při včasném výsevu kvést už prvním rokem, druhým rokem bude porost barevnější. Osivo stačí na plochu 5 – 10 m2.
 

Specifikace:

  • Složení: Čekanka obecná (Cichorium intybus), černucha damašská (Nigella damascena), divizna velkokvětá (Verbascum densiflorum), dobromysl obecná (Origanum vulgare), fenykl obecný (Foeniculum vulgare), kerblík třebule (Anthriscus cereifolium), len setý (Linum usitatissimum), měsíček lékařský (Calendula officinalis), mydlice lékařská (Saponaria officinalis), pupalka dvouletá (Oenothera biennis), routa vonná (Ruta graveolens), řepík lékařský (Agrimonia eupatoria), šalvěj přeslenitá (Salvia verticillata), třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum)
  • Na cca 5 m2
  • Český výrobek

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky