Víceletá směs pro opylovače - stín/polostín

Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu

Pro pestřejší zahradu i pomoc opylovačům, na cca 5 m2.

49 Kč včetně DPH

Kód: sem4

Dostupnost: Skladem

  • V české monokulturní krajině mají užiteční hmyzáci čím dál tím větší problém najít po celou sezonu dostatek různorodé, nechemizované potravy.
  • Tuto směs semínek sestavila a ručně nasáčkovala Jana Nováková, absolventka Kurzů permakulturního designu u Jaroslava Svobody (janinyzahrady.cz).
  • Složeno z odolných druhů, kterým nevadí částečné zastínění.
  • Osivo stačí na 5 m2 plochy. Ano i takto malý kousek může pomoci.
Směs je sestavena tak, aby na této ploše neustále něco kvetlo. Směs obsahuje dvou- až víceleté druhy. Některé z víceletých druhů mohou při včasném výsevu kvést už prvním rokem, druhým rokem bude porost barevnější.

Tato směs vyžaduje trochu trpělivosti, výběr odolných a pro hmyz atraktivních druhů pro stinnější místa je omezený. Semena vysít rovnoměrně na běžně připravený záhon a opatrně rukou nebo hrabičkami zapravit do půdy (pozor s hráběmi, nevyhrabejte si semínka k jedné straně!). Lze také místo zapravování vysít na požadované místo a navrch zasypat slabounkou vrstvou zeminy. Vysít nejlépe během března/dubna.
 

Specifikace:

  • Složení: Česnáček lékařský (Alliaria officinalis), hrachor lesní (Lathyrus sylvaticus), kohoutek věncový (Lychnis coronaria), krtičník hlíznatý (Scrophularia nodosa), měsíčnice roční (Lunaria annua), měsíčnice vytrvalá (L. rediviva), náprstník červený (Digitalis purpurea), náprstník velkokvětý (Digitalis grandiflora), orlíček obecný (Aquilegia vulgaris), silenka nadmutá (Silene inflata), tromín prorostlý (Smyrnium perfoliatum), zvonek broskvolistý (Campanula persicifolia), zvonek kopřivovitý (Campanula trachelium)
  • Osivo stačí na min. 5 m2
  • Český výrobek

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky