Krmítko pro veverky 2014

Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Pomoc zvířatům kolem nás

Konstruováno ve spolupráci se Záchrannou stanicí pro veverky Pinky.

635 Kč včetně DPH

Kód: krmvev14

Hmotnost: 1,06 kg

Dostupnost: Skladem

Náš tip
 • Pro přilákání veverek na vaši zahradu a jejich častější a pravidelný pobyt zde.
 • Větší průhledná plocha usnadňuje veverkám nalezení potravy v krmítku.
 • Veverky velmi brzy přijdou na to, jak krmítko otevřít.
 • Ke krmítku je možno zakoupit přídavné pítko
Krmítko bylo vyvinuto ve spolupráci s manželi Soukupovými, provozovateli vyhlášené Záchranné stanice pro veverky Pinky, kde jsou naše krmítka používána. Díky zavírací stříšce je potrava uvnitř nedostupná pro ptáky, kteří obvykle veverkám na běžných krmítkách vše snědí.
Otvírací stříška je konstruována tak, aby nemohla zůstat otevřená. Do krmítka tak nemůže napršet a stříška má dostatečný přesah, aby šlo krmítko otevřít i odrostlejším mláďatům. Čelní průhledná stěna je odnímatelná a po jejím vyjmutí se krmítko snadno čistí. Vodorovné prkno před krmítkem je nyní prodlouženo pro větší pohodlí veverek.
Krmítko může být velmi snadno plněno oříšky nebo jinou potravou pro veverky. Součástí výrobku jsou i pokyny, jak a čím správně veverky krmit.
Doporučené umístění krmítka: Doporučujeme umístit krmítko tak vysoko od země, aby k němu nemohli psi, ideálně na kmen stromu sousedícího s dalšími stromy. Je lepší umístit krmítko do stínu, kde se zbytky jídla v létě tak rychle nekazí. Veverky jsou velmi zranitelné, a přestože jsou poměrně rychlé, u země je ohrožují hlavně psi, proto krmítko umístěte tak, aby psi nemohli veverky přibíhající ke krmítku po zemi snadno ulovit.
Proč mít krmítko pro veverky v zahradě?
Veverky jsou milá stvoření. Pokud bydlíte v oblasti, kde se veverky alespoň občas vyskytují, je možné je nalákat na krmítko a pozorovat je při jejich pravidelných návštěvách. Zvláště v zimě je dokrmování veverek užitečné, protože v té době mají nedostatek jídla. Přitom již v únoru rodí mláďata.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

 

Specifikace:

 • Rozměry (v x š x h): cca 27 x 13 x 27 cm
 • Materiál: z masivního smrkového nebo borovicového dřeva a kvalitního plexiskla
 • Český výrobek
 • Součástí výrobku jsou i pokyny, jak a čím krmit
 • Krmítko není, z ekologických důvodů, nijak ošetřeno. Případný nátěr ekologickou, vodou ředitelnou barvou je však možný a prodlouží životnost krmítka.
   

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky