Přívěšek na krk z kokosu na záchranu mořských želv

Z přírodního materiálu Nákupem podpoříte neziskový projekt Pomoc zvířatům kolem nás

Přívěšek na krk ve tvaru želvy nebo manty z kokosu na pomoc želvám.

230 Kč včetně DPH

Kód: privesekzelvy

Hmotnost: 0,10 kg

Dostupnost: Skladem

  • Přívěšek na krk z přírodního materiálu na pomoc mořským želvám
  • Veškerý výtěžek putuje organizaci Chráníme mořské želvy z.s.
  • Vyrobeno z kokosu
Kokosové přívěsky na krk - želvy i manty, jsou 100% přírodní produkt vyrobený ze skořápek kokosových ořechů. Ještě nedávno je místní považovali za odpad a suvenýry vyráběli z krunýřů kriticky ohrožených karet pravých. Snažíme se místním lidem v Indonésii ukázat alternativní způsoby obživy, které jsou šetrnější k přírodě a životnímu prostředí. Pořádáme workshopy, kde se místní učí vyrábět suvenýry z udržitelných materiálů, například z kokosových ořechů a ne ze želvoviny. Ručně vybroušené kokosové přívěsky na krk – želvy i manty mezi takové výrobky patří. Každý kus je originál. 100 % ceny putuje do Indonésie na platy řemeslníků a na přímou ochranu želv. Nákupem podpoříte pořádání workshopů v dalších vesnicích na pobřeží v oblasti, kde žijí kriticky ohrožené želvy a tedy i rozvoj místních obyvatel s ohledem na přírodu.

Projekt Chráníme mořské želvy se ve spolupráci s indonéskou organizací Konservasi Biota Laut Berau zabývá ochranou 2 ostrovů v oblasti Berau, která tvoří nejdůležitější líhniště pro karety obrovské v celé jihovýchodní Asii a osmé nejdůležitější líhniště na světě. Vyskytují se zde i kriticky ohrožené karety pravé. Ochranu podporujeme také na ostrově Lembata na jihu Indonésie, jako konzultanti působíme například na Srí Lance.
Kromě přímé ochrany líhních pláží se věnujeme vzdělávání a rozvoji místních obyvatel. Projekt Chráníme mořské želvy usiluje o zefektivnění ochrany mořských želv celosvětově, proto spolupracujeme s vládami i s dalšími ochranářskými organizacemi, působíme jako konzultanti, tvoříme vzdělávací materiály pro děti, které se dnes používají v mnoha zemích světa včetně ČR a přispíváme do médií.

Více na www.morskezelvy.cz.

Pokud preferujete jednu z variant, na výběr je želva nebo manta, napište to do poznámky objednávky.


Specifikace:

  • Vyrobeno z kokosu

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky