Ptačí budka 17C - dvojitá - rorýsi

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Nejpoužívanější budka pro rorýse v Evropě.

3 799 Kč včetně DPH

Kód: 607/3

Hmotnost: 5,00 kg

Dostupnost: Skladem

Doprava zdarma
  • Tato budka je vyrobena na základě dlouholetých zkušeností s náhradními domovy pro rorýse.
  • Lze jí přidělat přímo na fasádu (uchycení je součástí výrobku), nebo vložit do zateplení.
  • Budku již není nutné natahovat perlinkou ani oplechovávat, lze ji natřít fasádní barvou.
Budka je nerozbitná strakapoudy. Dá se snadno čistit otočením a odejmutím vchodové části budky. Rorýsí hnízdo bývá co nejdále od vchodu v tmavé části. Čištění je snadné, ale nedělejte jej, pokud je budka obsazena. V takovém případě ji není nutné čistit vůbec.

Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř budky.

Rorýsi jsou v našich městech velmi vítaní, spořádají ohromné množství obtížného hmyzu. Nestavějí si vlastní hnízda, a proto se naučili využívat dutin a otvorů ve fasádách našich domů. Těchto prostor pod střechami a ve výklencích však v souvislosti s opravami fasád a jejich zateplováním dramaticky ubývá, a tak rorýsi nemají kde hnízdit. Proto je velmi vhodné instalovat speciální hnízdní prostory. Ty mohou být zabudovány do stěny nebo prostě přidělány na fasádu.

Doporučené umístění:
Budka by měla být pověšena na zdi minimálně 6 – 7 metrů od země pod střechu nebo pod vyčnívající části budov (např. balkon). Ujistěte se, že rorýsi budou mít volný přístup do budky (tj. před a pod budkou nesmějí být stromy). Budka by neměla být pověšena na jižní stěně. Rorýsi jsou extrémně věrní svým hnízdištím, může proto trvat řadu let, než novou budku objeví. Doporučujeme proto v prvním roce po instalaci přehrávat v blízkosti budky zvláštní „odpovídací volání“, abychom rorýse do budky nalákali. Rádi poradíme s detaily. Pokud však přišli na domě o původní dutiny, osídlí tyto náhradní dutiny velmi rychle a lákání není nutné.

Tuto budku využívají: rorýsi, někdy vrabci nebo sýkorky.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.
 

Specifikace:

  • Systém na přichycení je součástí výrobku
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Vnější rozměry: 15 x 15 x 68 cm
  • Vnitřní rozměry: 14 x 14 x 60 cm
  • Váha: 6,1 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky