Ptačí budka 18 - rorýsi

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pomoc zvířatům kolem nás

Dřevocementová budka pro rorýse.

Vyrobeno v: EU

2 015 Kč včetně DPH

Kód: 611/0

Hmotnost: 5,80 kg

Dostupnost: Skladem

Novinka
  • Dřevocementová budka pro rorýse
  • Pro připevnění na svislou nebo vodorovnou plochu
  • Navrženo na základě dlouholetých zkušeností s náhradními domovy pro rorýse
  • Celou budku lze vyjmout z rámu a v případě potřeby vyčistit
  • Rorýsi preferují hnízdění ve větších koloniích, proto je dobré umístit více těchto budek vedle sebe
Budka se na fasádu připevňuje přes dřevotřískový (neobsahuje formaldehyd) zadní nebo svrchní panel. Pokud chcete, aby budka lépe splynula s domem, lze ji natřít fasádní barvou. Bez nátěru má ale povrch budky přirozeně hrubou strukturu (a lepší izolační vlastnosti), díky které se ptáci lépe zachytí. Celou budku lze vyjmout z rámu a v případě potřeby vyčistit.

Rorýsi jsou v našich městech velmi vítaní, spořádají ohromné množství obtížného hmyzu. Nestavějí si vlastní hnízda, a proto se naučili využívat dutin a otvorů ve fasádách našich domů. Těchto prostor pod střechami a ve výklencích však v souvislosti s opravami fasád a jejich zateplováním dramaticky ubývá, a tak rorýsi nemají kde hnízdit. Proto je velmi vhodné instalovat speciální hnízdní prostory.

Ptačí budka má vnější rozměry: šířka 50 x výška 19 x hloubka 22 cm a hnízdní prostor: šířka 34 x výška 14 x hloubka 15 cm.

Doporučené umístění: Měla by být pověšena na zdi minimálně 6 – 7 metrů od země pod střechu nebo pod vyčnívající části budov (např. balkon), vždy ale minimálně 4 metry nad nejbližší překážkou (střechy, garáže, balkony, koruny stromů, keře apod.). Deska z dřevotřísky je odolná vlhku, ne mokru, měla by být tedy vždy pod střechou. Ujistěte se, že rorýsi budou mít volný přístup do budky (tj. před a pod budkou nesmějí být stromy). Budka by neměla být pověšena na jižní stěně. Rorýsi jsou extrémně věrní svým hnízdištím, může proto trvat řadu let, než novou budku objeví. Doporučujeme proto v prvním roce po instalaci přehrávat v blízkosti budky zvláštní “odpovídací volání“, abychom rorýse do budky nalákali. Rádi poradíme s detaily. Pokud však přišli na domě o původní dutiny, osídlí tyto náhradní dutiny velmi rychle a lákání není nutné.
Rorýsi preferují hnízdění ve větších koloniích, proto je dobré umístit více budek vedle sebe.

Ptačí budka pro: rorýse.

Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (cca 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.


Specifikace:

  • Barva: šedá
  • Materiál: dřevocement Schwegler, dřevotříska (bez obsahu formaldehydu)
  • Rozměry: vnější šířka 50 x výška 19 x hloubka 22 cm, hnízdní prostor: šířka 34 x výška 14 x hloubka 15 cm
  • Váha: 4,5 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky