Ptačí budka 1A - do zateplení - rorýsi

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Nový typ vestavné budky pro rorýse.

Rozměry: 34x13,5x15 cm

1 349 Kč včetně DPH

Kód: 729/2

Hmotnost: 2,70 kg

Dostupnost: Skladem

  • Tato budka byla vyvinuta ve spolupráci s německou ekoorganizací BUND a stavebními firmami tak, aby plně vyhovovala potřebám rorýsů, ale aby byla také snadno vestavitelná do izolace domu při jeho stavbě nebo zateplování.
  • Rorýsovník již není nutné natahovat perlinkou, budku stačí jen natřít běžnou fasádní barvou.
  • Kruh vletového otvoru je tvarován tak, aby se izolace o síle max. 1,7 cm dala nalepit i přes budku. Na fasádě je pak viditelný jen vletový otvor a budka nepředstavuje velký tepelný most.
Povrch vletového otvoru umožňuje rorýsům pohodlný přístup, i pokud je fasáda domu hladká. Budka nepotřebuje čistit.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Ptačí budka má rozměry: délka 34 cm, výška 13,5 cm, hloubka 15 cm, plus 1,7 cm kruh kolem vletového otvoru.

Doporučené umístění: K umístění na venkovní stěny domů. Vletový otvor může být vlevo i vpravo (budka se jen otočí). Umisťujte minimálně 5 m vysoko na stěnu s volným vletovým prostorem. Rorýsi preferují hnízdění ve větších koloniích, proto je dobré umístit více budek vedle sebe.
Tuto budku běžně využívají: prioritně rorýsi, ale mohou ji využit i jiné druhy ptáků.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.

 

Specifikace:

  • Barva: šedá
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Rozměry: délka 34 cm, výška 13,5 cm, hloubka 15 cm + plus 1,7 cm kruh kolem vletového otvoru
  • Váha: 2,7 kg
     

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky