Ptačí budka 5 KL - pro brhlíky

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Prostorná ptačí budka pro brhlíky, ale i jiné malé ptáky, vhodná do lesa nebo do parku.

Vletový otvor budky: 32 mm

1 549 Kč včetně DPH

Není skladem
Sledovat produkt

Kód: 182/5

Hmotnost: 8,40 kg

Dostupnost: Na dotaz

  • Brhlíci poměrně často zabírají sovám jejich hnízdní prostory, protože preferují větší hnízdní dutiny a dokáží velké soví vletové otvory blátem zmenšit na jimi oblíbené 3,2 cm.
  • Tato ptačí budka zabezpečuje brhlíkům optimální hnízdní podmínky bez toho, že by docházelo k případným zánikům sovích hnízdních dutin.
Pokud chcete zamezit zabrání sovích hnízd brhlíky, doporučuje se dokonce přidělání této budky na stejný strom nebo do těsné blízkosti sovího hnízda.
Budka je vyrobena ze speciálního, léty prověřeného materiálu. Směs dřevěných pilin, cementu a dalších příměsí je velmi pevná, zajišťuje extrémní životnost budky (min 25 let), ale i velmi dobrou tepelnou izolaci. Materiál je paropropustný a dobře kompenzuje prudké změny teplot. Proto nedochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř hnízdní dutiny jako u standardních dřevěných budek.

Doporučené umístění: min. 2,5 metru vysoko, speciální hřebík je součástí budky.
Ptačí budka pro: brhlíky, ale také další menší ptáky – sýkorky, vrabce…

Ptačí budka má vnější rozměry - průměr 25 cm x výška 30 cm a vnitřní průměr 20 cm.

Instrukce k výrobku naleznete v sekci Dokumenty.

Specifikace:

  • Barva: hnědá
  • Součástí dodávky je i uchycení ke stromu
  • Materiál: dřevocement Schwegler
  • Vnější rozměry: průměr 25 cm x výška 30 cm
  • Vnitřní rozměry : průměr 20 cm
  • Průměr vletového otvoru: 3,2 cm
  • Váha : 8,4 kg

Schwegler

Německá firma Schwegler byla založena již před 60 lety. Dnes má několik desítek zaměstnanců. Ve spolupráci s vědci a ochranářskými organizacemi se věnuje vývoji a výrobě výrobků sloužící k ochraně ptáků, netopýrů, hmyzu, drobným savců… Jejich patentovaná směs dřevěných pilin, cementu a dalších přírodních pojiv umožňuje výrobu unikátních výrobků s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Poctivá práce zaměstnanců Schwegler a nadšení proto, co dělají, způsobilo, že dnes lze bez rozpaků označit portfolio jejich výrobků jako to nejlepší pro zvířata kolem nás. To ostatně potvrzují i doporučení mnoha odborných ornitologických organizací z celé Evropy. Po celé Evropě můžeme dnes najít miliony budek Schwegler.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky