Ptačí budka pro brhlíky ZD - otvor 3,2 cm

Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Prostorná ptačí budka pro brhlíky, do lesa nebo do parku.

1 459 Kč včetně DPH

Kód: ZDbudkabrhlik32mm

Hmotnost: 5,20 kg

Dostupnost: Skladem

  • Brhlíci poměrně často zabírají sovám jejich hnízdní prostory, protože preferují větší hnízdní dutiny a dokáží velké soví vletové otvory blátem zmenšit na jimi oblíbené 3,2 cm.
  • Tato budka zabezpečuje brhlíkům optimální hnízdní podmínky bez toho, že by docházelo k případným zánikům sovích hnízdních dutin.
  • Pokud chcete zamezit zabrání sovích hnízd brhlíky, doporučuje se dokonce přidělání této budky na stejný strom nebo do těsné blízkosti sovího hnízda.
  • Může být samozřejmě instalována i všude tam, kde žijí brhlíci a sovy se tam nevyskytují.
Budka má vysouvací přední panel, takže se snadno otvírá a čistí. Čistění doporučujeme každý podzim. Pro vysunutí předního panelu částečně vyšroubujete kovové očko v přední části.

Vyrobeno z masivního dřeva o tloušťce 1,8 cm (vícevrstvé desky AGROP), střecha je barvou ošetřená plechová, kvalita spojování (vruty a lepidlo). Díky důrazu na kvalitní zpracování jsou tyto budky výrazně trvanlivější než běžné dřevěné budky.

Doporučené umístění: min. 2,5 metru vysoko, speciální hřebík je součástí budky.
Ptačí budka pro: brhlíky, ale také další menší ptáky - sýkorky, vrabce…

Pokyny k instalaci budky
Součástí budky je zadní lišta. Tu přiděláte 4 přiloženými vruty k budce. Mezi lištu a budku vložte přiložené čtverečky z recyklovaného plastu. Zamezí hnití budky a lišty v místě spoje. Horní a spodní otvor lišty je pro přidělání budky na zvolené místo. Pokud je to strom, použijte přiložené speciální hliníkové hřebíky, které jsou součástí budky. Neškodí stromu, protože nereznou. I zde vložte mezi strom a lištu přiložený plastový čtvereček. Hřebík nezatloukejte úplně, při růstu stromu by budka časem spadla, jak by se hlavička hřebíku zanořovala do dřevěné lišty.  Při přidělávání do zdi je nutné použít vlastní vhodné hmoždinky a vruty.

Proč nepoužíváme na výrobu běžné dřevo
Naprostá většina ptačích budek na trhu je vyráběna ze dřeva nebo překližky. Od toho jsme před lety po špatných zkušenostech s kroucením ustoupili a přešli na masivní vícevrstvé desky NOVATOP, které jsou sice dražší, ale ukázaly se jako bezpečná a dobrá volba nejen pro pasivní domy, na které se prioritně používají, ale i pro ptačí budky.

Desky jsou vyráběny z důsledně tříděného a certifikovaného řeziva vysušeného na 8%. Lisovány jsou z masivních lamel lepených do kříže a tím činí celodřevěnou konstrukci stabilní, bezpečnou a nedochází u ní ke kroucení jako u dřeva z jiných konstrukčních materiálů. I díky těmto vlastnostem může konstrukce zůstat zároveň finálním povrchem - přírodním dřevem.

Při výrobě hraje důležitou roli i lepení. Systém NOVATOP se lepí v podélných spárách a využívá se bočního přítlaku, což pozitivně ovlivňuje i výslednou pohledovou kvalitu povrchu, který je beze spár a vzhled nemění ani při změně teplot nebo vlhkosti.

Každá vrstva desky je tvořena lamelami z masivního rostlého dřeva. Deska je třívrstvá a skládá se ze dvou vnějších vrstev a jedné středové vrstvy s kolmým průběhem vláken k průběhu vláken svrchních vrstev. Použité lepidlo je vodovzdorné a lepení povrchových lamel odpovídá AW 100, případně D4 dle EN 204.

Řezivo na výrobu SWP pochází z trvale obhospodařovaných lesů od českých dodavatelů certifikovaných podle PEFC.

Ptačí budka má vnější rozměry 23,5 x 23,5 x 38 cm.
 

Specifikace:

  • Součástí dodávky je budka s odnímatelným panelem, zadní lišta, vruty a speciální hliníkové hřebíky a podložky z recyklovaného plastu.
  • Vnější rozměry budky : 23,5 x 23,5 x 38 cm
  • Průměr vletového otvoru: 32 mm
  • Váha: 5 kg

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky